Топменеджмент "Нафтогазу", який домігся виплати "Газпромом" майже $3 млрд, отримає 1% від цієї суми – Вітренко
Виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що ще не підраховував премії, яка належить йому за переговори з "Газпромом", підсумком яких стала виплата Україні майже $3 млрд.
Топменеджмент "Нафтогазу", який домігся від російського "Газпрому" виплати майже $3 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу, отримає премію в розмірі 1% від цієї суми. Про це повідомив 8 січня LIGA.net виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.
"За контрактом мають виплатити. На всю групу буде 1% від отриманих грошей", – сказав він.
На запитання, чи підрахував він уже свою премію, Вітренко відповів: "Ні, не рахував".
Улітку 2018 року наглядова рада "Нафтогазу" ухвалила рішення виплатити 41 співробітникові компанії премії на загальну суму понад $46 млн за те, що Стокгольмський арбітраж задовольнив позов української сторони до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту.
Видання ZN.UA стверджувало, що голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв отримав 207 млн грн ($7,9 млн), а Вітренко – 158 млн грн ($6 млн). Водночас у річному звіті компанії було зазначено, що Коболєв у 2018 році отримав 286,5 млн грн зарплати і додаткових премій, зокрема 261 млн грн премії за виграш у Стокгольмському арбітражі.
Тодішній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що стурбований таким розміром премій, і написав лист-звернення до наглядової ради НАК. Йому відповіли, що не мають наміру переглядати своє рішення.
Коболєв заявив, що переказав свою премію матері у США.
18 червня 2019 року Кабінет Міністрів України заборонив виплати бонусів і винагород менеджерам держкомпаній.
"Главком" із посиланням на проєкт фінансового плану "Нафтогазу" на 2019 рік повідомляв, що топменеджерам компанії у 2019 році планували виплатити в середньому по $2,2 млн.
21 грудня у "Газпромі" повідомили, що виплатять "Нафтогазу" до Нового року понад $2,9 млрд за умови відмови української сторони від нових претензій та відкликання арбітражних і судових позовів, щодо яких немає остаточних рішень. Україна погодилася на це. 27 грудня "Газпром" виплатив "Нафтогазу" $2,9 млрд.
У січні 2020 року Коболєв заявив, що його компанія не буде витрачати отримані від "Газпрому" гроші без погодження з Кабінетом Міністрів України.