У бюджеті заклали в дев'ять разів менше грошей, ніж Україна має виплатити за судовими позовами – Рахункова палата

Україна має виплатити за рішеннями суду понад 4,6 млрд грн
Фото: ЕРА (архів)

У Рахунковій палаті заявили, що держава вже три роки виділяє менше грошей, ніж має виплатити за рішеннями судів.

Держава Україна не забезпечує бюджетними коштами програми з відшкодування збитків громадянам та виконання рішень суду, які гарантовані державою. Про це заявила прес-служба Рахункової палати України.

За оцінкою аудиторів, держава виділяє недостатню суму на судові витрати впродовж трьох років.

"Це призводить до щорічного збільшення заборгованості держави перед громадянами і підприємствами, підвищує соціальну напругу, зменшує кредит довіри до інституцій держави та ефективного правосуддя", – зазначили у відомстві.

У Рахунковій палаті наголосили, що у 2018 році заборгованість у дев'ять разів перевищила виділену з бюджету суму.

"За даними казначейства обліковуються рішення судів, виконання яких гарантоване державою, на суму 4 627 млн грн, бюджетних призначень на 2018 рік затверджено – 533 млн грн. За таких умов на погашення заборгованості стягувачам знадобиться більше восьми років", – ідеться в повідомленні.

У відомстві попередили, що невиконання судових рішень може призвести до зростання компенсацій.

"Звернення стягувача до Європейського суду з прав людини зумовлює виплату державою справедливої сатисфакції за його рішенням у розмірі від €1000 до €2500", – заявили в Рахунковій палаті.

За підсумками аудиту, Рахункова палата запропонувала Кабінету Міністрів України та Казначейству вжити заходів щодо забезпечення виконання рішень національних судів.