У МВФ зазначили, що темпи зростання економіки України все ще низькі
Українській владі вдалося відновити макроекономічну стабільність і зростання після важкої економічної кризи 2014–2015 років, проте економіка продовжує стикатися з проблемами, заявили в Міжнародному валютному фонді.
Темпи зростання економіки України все ще недостатньо високі, щоб відновити докризові показники та зрівнятися з іншими країнами в регіоні. Про це йдеться в меморандумі з Міжнародним валютним фондом у межах програми stand-by, опублікованому 8 січня.
Водночас наголошено, що українській владі вдалося відновити макроекономічну стабільність і зростання після важкої економічної кризи 2014–2015 років.
"Однак зусилля зі створення динамічнішої, відкритішої та конкурентоспроможнішої економіки, не виправдали очікувань. Інвестиції, особливо прямі іноземні інвестиції, стримує складне ділове середовище, тоді як велика кількість працівників шукає можливості працевлаштування за кордоном, оскільки економічне зростання занадто низьке, щоб прибутки могли помітно скоротити розрив із регіональними аналогами. Резерви відновилися, але залишаються відносно низькими, тоді як економіка все ще вразлива для потрясінь", – ідеться в тексті меморандуму.
19 жовтня 2018 року МВФ і влада України домовилися про нову програму співпраці у форматі stand-by на загальну суму $3,9 млрд. 18 грудня рада директорів Фонду затвердила цю програму. У МВФ заявили, що перегляд проводитимуть кожні півроку.
Україна одержала перший транш у розмірі $1,4 млрд за новою програмою 21 грудня.
У грудні 2018 року МВФ спрогнозував, що у 2018 році ВВП України становитиме 3,3%.
Згідно з прогнозом Світового банку, який було оприлюднено у квітні 2018 року, зростання ВВП України у 2018 році становитиме 3,5%, а у 2019-му – 4%.
Перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів 27 грудня 2018 року заявив, що зростання валового внутрішнього продукту України за підсумками 2018 року перевищить 3%.