У НАБУ підтвердили проведення обшуків у будівлі Нацкомісії з енергетики у справі "Роттердам плюс"
Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк повідомив, що через обшуки НАБУ було зірвано заплановане на сьогодні засідання НКРЕКП.
У прес-службі Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) агентству "Інтерфакс-Україна" підтвердили проведення обшуків у приміщенні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), у справі "Роттердам плюс".
Керівник регулятора Дмитро Вовк сказав агентству, що через це заплановане на сьогодні засідання НКРЕКП було зірване.
"Дізнався про обшук, перебуваючи на нараді в Кабміні. Коли прибув на місце, то хлопці в камуфляжі без знаків розрізнення сказали, що мені не можна заходити. Пред'явив посвідчення голови комісії – усе одно не пустили на робоче місце, навіть до приміщення. Працівників комісії утримують, у частини немає зв'язку – напевно, забрали телефони. Адвокатів, ні мого, ні співробітників, також не впускають... Вибили металопластикові двері, у чому не було ніякої потреби", – заявив він.
Про проведення обшуку сьогодні повідомляло інтернет-видання "ЛІГАБізнесІнформ".
НАБУ розслідує дії членів НКРЕКП, які затвердили формулу щодо визначення оптової ціни електроенергії, відому як "Роттердам плюс". Кримінальне провадження було відкрите 24 березня 2017 року.
Досудовим розслідуванням установлено, що голова і члени НКРЕКП, використовуючи службове становище, усупереч інтересам служби, діючи в інтересах генерувальних компаній теплових електростанцій (ГК ТЕС), умисно, з метою створення умов для отримання ГК ТЕС надприбутків, у січні–березні 2016 року під час розроблення порядку формування оптової ринкової ціни забезпечили внесення до нього явно необґрунтованої формули, яка збільшувала вартість вугілля, ідеться в ухвалі Солом'янського суду від 10 липня.
У квітні 2016 року НКРЕКП затвердила методику розрахунку оптової ціни електроенергії, яка базується на європейському індексі цін на вугілля.
Вовк заявляв, що граничну ціну вугілля за цією формулою будуть формувати з урахуванням індексу на європейській біржі в Роттердамі (API2) і вартості транспортування цього вугілля на внутрішній ринок (формула "Роттердам плюс транспорт").
Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик сказав у лютому 2017 року, що формула "Роттердам плюс" була створена як фікція і що її не застосовують в Україні.
"На сьогодні, я повинен це сказати всім ЗМІ, ціна на вугілля, яке йде і на антрацитову групу, і на вугілля, що видобувається на території України, становить 1730 грн. Ціна "Роттердам плюс" – 3100 грн", – зазначив він.
Генеральний прокурор України Юрій Луценко називав схему "Роттердам плюс" "мафіозною загрозою".