У Трампа є багато інструментів, щоб спробувати зупинити будівництво "Північного потоку – 2" – посол США при ЄС
Відповідаючи на запитання, чи вдасться президент США Дональд Трамп до подальших заходів щодо блокування будівництва "Північного потоку – 2", посол США при Євросоюзі Гордон Сондленд відповів, що США "ще не розгорнули повного набору інструментів, які могли б значно підірвати, якщо не зупинити проект".
США можуть ввести санкції, щоб заблокувати проект російського газотранспортного коридору "Північний потік – 2". Про це 13 листопада в Брюсселі заявив посол США при Євросоюзі Гордон Сондленд, повідомляє Reuters.
Відповідаючи на запитання, чи вдасться президент США Дональд Трамп до подальших заходів щодо блокування проекту, дипломат відповів, що США "ще не розгорнули повного набору інструментів, які могли б значно підірвати, якщо не зупинити проект".
За його словами, залежність від російської енергетики "не є гарною довгостроковою перспективою". Він додав, що на випадок, якщо будівництво "Північного потоку – 2" триватиме, у Трампа є "багато й багато інших інструментів, щоб спробувати зупинити проект".
Сондленд підкреслив, що коли Європа вразлива, США теж стають вразливими, і Сполучені Штати "не хочуть ставити себе на цю позицію".
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував побудувати трубопровід в обхід Данії.
Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
У липні 2018 року сенатор від штату Вайомінг, республіканець Джон Баррассо вніс у Конгрес США законопроект про санкції проти "Північного потоку – 2". Міністр енергетики США Рік Перрі не відкидав, що проти РФ ухвалять нові обмежувальні заходи, які торкнуться "Північного потоку – 2".
Американський президент Дональд Трамп повідомив 18 вересня, що США не збираються вводити санкції проти західних компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу.
12 листопада міністр закордонних справ Павло Клімкін під час зустрічі з американською делегацією на чолі з міністром енергетики США Ріком Перрі домовився, що країни будуть спільними зусиллями протидіяти реалізації проекту "Північний потік – 2".