У власності держави має залишитися тільки 776 підприємств – Мінекономрозвитку
Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства вже передало Фонду держмайна України для приватизації 737 держпідприємств, ще 482 – у процесі передання, повідомив заступник глави відомства Павло Кухта.
У державній власності має залишитися тільки 776 із 3643 підприємств. Про це заявив заступник міністра економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України Павло Кухта під час засідання у Фонді держмайна України 14 листопада, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".
"Уже відібрано 1399 держпідприємств, погоджено 737 із них, ще 482 у процесі передання [ФДМУ для приватизації]", – сказав він.
Кухта зазначив, що у 2020 році Мінекономрозвитку і ФДМУ мають намір провести приватизацію щонайменше п'яти великих підприємств.
"Приватизація має відбуватися, і швидко. Наступного року плануємо продати щонайменше п'ять великих підприємств і 300 малих. Запропонуємо зміни до законодавства, щоб аграрні держпідприємства продавати за полегшеною процедурою, оскільки там є земля", – цитує його "Європейська правда".
За даними голови ФДМУ Дмитра Сенниченка, Фонд держмайна може провести приватизацію Об'єднаної гірничо-хімічної компанії, "Електроважмашу", вугільної компанії "Краснолиманська", "Центренерго", Одеського припортового заводу і "Президент Готелю".
7 березня 2018 року в Україні набув чинності новий закон про приватизацію. Документ передбачає розподіл об'єктів роздержавлення на дві групи: об'єкти великої і малої приватизації. Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.
У першому півріччі 2019 року доходи від приватизації становили 300 млн грн (1,6% від плану).
17 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування списку заборонених до приватизації держпідприємств. 5 листопада він доручив Мінекономрозвитку до 31 грудня передати ФДМУ на приватизацію 500 підприємств.
Сенниченко говорив на початку листопада, що від продажу великих і малих держпідприємств у 2020 році ФДМУ очікує отримати 12 млрд грн прибутку, ще 3–4 млрд грн – від оренди.
"Ми деталізуємо, що ми робимо за тиждень, розробляємо статус приватизації малих підприємств, видряпуємо разом із Міністерством економіки непрофільні підприємства з інших міністерств. Навіщо міністерствам і відомствам утримувати свої кінські господартва, свиноферми, яхт-клуби тощо?" – заявив він.