Україна частково відновила транзит нафти в ЄС. РФ повинна компенсувати витрати на очищення нафтопроводу
В акціонерному товаристві "Укртранснафта" повідомили, що погоджують додатковий договір до угоди з російською "Транснафтою" для компенсації витрат на очищення нафтопроводу від забрудненої нафти.
14 травня в межах засідання Міжнародної асоціації транспортувальників нафти у Братиславі російська "Транснефть", угорська група MOL, словацька Transpetrol і українська "Укртранснафта" розглянули питання компенсації додаткових витрат на проведення робіт із витіснення некондиційної російської нафти з нафтопроводу "Дружба". Про це повідомила прес-служба "Укртранснафти" у Facebook.
"Оскільки врегулювання цього питання не передбачене діючою угодою про надання послуг із транзиту російської нафти, замовником яких є ПАТ "Транснефть", сторони узгоджують додатковий договір до чинної угоди, згідно з яким відбуватиметься розрахунок, визначатимуться терміни та умови компенсації додаткових витрат", – заявили в українській компанії.
"Укртранснафта" звільнила одну нитку нафтопроводу "Дружба" від нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук, що дало змогу частково відновити транзит українською ділянкою нафтопроводу.
Нафту з підвищеним вмістом хлорорганіки будуть перекачувати партіями європейським споживачам згідно з графіком, затвердженим зацікавленими сторонами.
"Повне прокачування некондиційної нафти Urals із території України до Угорщини і Словаччини може зайняти від чотирьох до шести місяців. Цей термін залежатиме від концентрації хлорорганічних сполук у залишках сировини", – ідеться в повідомленні.
19 квітня 2019 року концерн "Белнефтехим" заявив про різке погіршення якості нафти, що надходить нафтопроводом із Росії. 22 квітня Мозирський НПЗ було виведено з ладу через неякісну російську нафту, про що повідомили у прес-службі підприємства. 23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів із РФ в Україну, Польщу та країни Балтії.
У ніч на 24 квітня Польща на невизначений строк зупинила транзит російської нафти нафтопроводом "Дружба", 25 квітня до такого самого кроку вдалася Україна.
За попередньою оцінкою, обсяг неякісної нафти у трубопроводах системи "Дружба" на ділянках у Росії, Білорусі, Україні та Польщі становив приблизно 5 млн тонн. Від припинення транзиту за тиждень "Укртранснафта" втратила майже €1 млн.
7 травня міністр енергетики РФ Олександр Новак повідомив, що у справі про забруднення російської нафти затримано і заарештовано чотирьох осіб.
11 травня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що країна втратила сотні мільйонів доларів від надходження забрудненої нафти з Росії у трубопровід "Дружба".
Глава міненерго РФ оцінив збитки від брудної російської нафти в нафтопроводі "Дружба" менше ніж у $100 млн.