Україна хоче отримати від МВФ $10 млрд – ЗМІ

Наразі Міністерство фінансів України займається визначенням бюджетних параметрів подальшої співпраці з МВФ

Фото: depositphotos.com

Київ хоче попросити Міжнародний валютний фонд збільшити обсяг погодженої наприкінці 2019 року програми на $4,5 млрд і витратити ці гроші на подолання наслідків спалаху коронавірусної інфекції, з'ясувала "Економічна правда".

Україна розглядає можливість попросити у Міжнародного валютного фонду збільшення фінансування в межах програми EFF до $10 млрд, повідомило 23 березня видання "Економічна правда" з посиланням на джерела.

МВФ погодив з Україною нову програму співпраці EFF строком на три роки у грудні 2019 року. У межах цієї програми Київ має отримати приблизно $5,5 млрд. Жодного траншу поки надано не було.

"Економічна правда" з'ясувала, що Україна хоче отримати $5,5 млрд за трирічною програмою і $4,5 млрд у вигляді допомоги для подолання наслідків коронавірусу.

4 березня директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що Фонд зарезервував приблизно $50 млрд для боротьби з наслідками спалаху коронавірусної інфекції. Країнам із низьким рівнем доходів МВФ готовий виділити $10 млрд. Видання зазначає, що для цієї мети у Фонду є механізм прискореного кредитування (Rapid Credit Facility, RCF) та інструмент швидкого фінансування (Rapid Financing Instrument, RFI). Але Україна хоче скористатися іншою програмою.

"ЕFF – зрозумілий нам інструмент підтримки, по якому досягнуто попередньої згоди на $5,5 млрд. Можна збільшити обсяг цієї програми, і віддати повністю або частково уряду перший, збільшений з $0,6 млрд до $2–2,5 млрд транш, на перекриття нагальних потреб у зв'язку з коронавірусом", – сказав співрозмовник видання у Нацбанку.

За його словами, наразі визначенням бюджетних параметрів подальшого співробітництва із МВФ займається Міністерство фінансів.

За оцінками Офісу президента, на боротьбу з коронавірусом Україні потрібно приблизно $4 млрд.

Умовою виділення кредиту в розмірі $5,5 млрд МВФ називав ухвалення законопроєктів про ринок землі і неможливості повернення націоналізованих банків попереднім власникам.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 24 березня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 390 тис., із них понад 103 тис. одужало, а 17 454 людини померли. В Україні коронавірус підтверджено у 97 осіб, троє з них померли.