Уряд України доручив органам влади боротися з тіньовою зайнятістю
Згідно з рішенням Кабінету Міністрів України, до 5 жовтня органи влади мають провести роз'яснювальну кампанію з роботодавцями про неприпустимість роботи працівників без оформлення трудових відносин.
Кабінет Міністрів України доручив низці органів виконавчої влади з 5 жовтня розпочати заходи щодо детінізації у сфері зайнятості та доходів українців. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду 5 вересня, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
Доручення Кабмін дав Держслужбі з питань праці, Держфіскальній службі, Пенсійному фонду, Нацполіції та іншим органам.
До 5 жовтня вони мають провести роз'яснювальну кампанію з роботодавцями про неприпустимість роботи працівників без оформлення трудових відносин.
Міністерствам Кабмін доручив переглянути нормативно-правову базу для посилення контролю за оформленням трудових відносин із працівниками.
"Десятки, сотні людей на підприємствах працюють неоформленими. Деякі роботодавці забирають у них право на гідну пенсію в майбутньому і на легальну роботу. У нас є численні звернення людей, що їхні роботодавці їх не поважають і не збираються оформляти на роботу офіційно. Це розпорядження пропонує таке: місяць ми будемо роз'яснювати всім, які високі штрафи за незаконну зайнятість. За місяць, у жовтні, ми будемо впроваджувати норми, які дозволяє нам закон, щоб захистити права працевлаштованих людей і відновити соціальну справедливість. Ніхто нікому не дав права своєю безвідповідальністю позбавляти людей пенсії", – сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
22 лютого голова Держслужби з питань праці Роман Чернега заявляв, що в Україні приблизно 5 млн осіб працює неофіційно.
Міністр соціальної політики України Андрій Рева в коментарі виданню "ГОРДОН" зазначав, що "тіньовий сектор" в економіці України становить приблизно 35–40%.