В авіабудуванні ми не можемо бути повністю незалежними, так само, як і авіакомпанії у РФ не можуть обійтися без "Антонова" – експерт у сфері транспорту Хижняк G

Хижняк: Потрібно розуміти, що є спільні проекти
Фото: Сергей Хижняк / Facebook

Російські авіакомпанії залежать від українського державного підприємства "Антонов", яке зі свого боку залежить від деяких підрядників у РФ, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" експерт у сфері транспорту Сергій Хижняк.

Українському державному підприємству "Антонов" і російській авіакомпанії "Волга-Днепр" досить складно розірвати співпрацю, пов'язану з технічним обслуговуванням літаків "Руслан", заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" експерт у сфері транспорту Сергій Хижняк.

"В "Антонова" дві функції: виробництво літаків і їх експлуатація. І співпраця з "Волга-Днепр" була якраз у сфері перевезень. Також я не відкидаю, що раніше, коли "Антонов" одержував великий обсяг замовлень, частину з них міг передавати "Волга-Днепр". І навпаки. Розірвати таке співробітництво було значно простіше, ніж те, яке стосується технічного обслуговування літаків. "Руслан" – літак, побудований за радянськими стандартами. І обслуговування його відповідне, воно відрізняється від західних підходів. "Волга-Днепр" експлуатує великий парк літаків "Руслан". Без "Антонова" обслуговувати їх неможливо", – зазначив Хижняк.

За його словами, політичної складової у ймовірному відновленні співпраці "Антонова" з російською стороною немає.

"Тобто у росіян є об'єктивні потреби в обслуговуванні "Русланів", і у зв'язку з цим проводять переговори. Такі реалії життя. Російські авіакомпанії залежать від "Антонова", який зі свого боку залежить від деяких підрядників у РФ. Потрібно розуміти, що є спільні проекти. В авіабудуванні ми не можемо бути повністю незалежними, так само, як і авіакомпанії у РФ не можуть обійтися без "Антонова". Тут немає політичної складової. Ми бачимо співпрацю в економічній та бізнесовій площині", – підкреслив Хижняк.

Видання "Коммерсантъ" із посиланням на джерела в авіагалузі повідомило, що Україна і Росія ведуть закриті переговори про продовження льотної придатності літаків Ан-124-100 "Руслан".

Авіаційний науково-технічний комплекс імені Антонова засновано в 1946 році як Дослідне конструкторське бюро (ДКБ-153) на Новосибірському авіаційному заводі авіаконструктором Олегом Антоновим. Улітку 1952-го бюро переїхало до Києва. У 2015 році уряд передав ДП "Антонов", Харківське державне авіаційне виробниче підприємство та державне підприємство "Завод 410 ГА" "Укроборонпрому".

У травні 2015 року тодішній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк оголосив, що Україна припиняє військово-промислове співробітництво з Росією.

У січні 2017 року віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін заявив, що у РФ "чекають переїзду" в країну авіаконструкторів з українського підприємства "Антонов", які створювали літаки серії Ан.