В "Епіцентрі" відреагували на заяву АМКУ
У ТОВ "Епіцентр К" не надходило офіційних запитів від Антимонопольного комітету України, повідомляє керівниця департаменту зі зв'язків із громадськістю "Епіцентру" Юлія Чудновець.
Станом на сьогодні до "Епіцентру" не надходило запитів про надання інформації в Антимонопольний комітет України. Про це 6 травня повідомляє керівниця департаменту зі зв'язків із громадськістю "Епіцентру" Юлія Чудновець.
"У разі надходження офіційних запитів ТОВ "Епіцентр К" готове співпрацювати з АМКУ та всіма його територіальними відділеннями і сприяти об'єктивному дослідженню стану конкуренції на ринку торгівлі непродовольчими товарами", – повідомила Чудновець.
Компанія підкреслює, що з їхнього боку не було здійснено жодних порушень конкуренції на ринку торгівлі непродовольчими товарами і вони працюють цілком відповідно до законодавства України та з дотриманням усіх актів Кабінету міністрів України, ухвалених під час дії карантину в Україні.
"Епіцентр" заявляє, що є мережею збуту товарів для багатьох компаній – представників малого та середнього бізнесу, які мають власне виробництво й магазини, але паралельно реалізують свій товар і в них у мережі.
Сьогодні глава Київського обласного територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький у коментарі виданню "Економічна правда" повідомив, що АМКУ відкриє справу проти "Епіцентру" та "Нової лінії" після отримання копій протоколів Національної поліції за фактом торгівлі забороненими товарами в період дії карантинних заходів.
4 травня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що Нацполіція склала протоколи за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які зафіксували факти торгівлі забороненими товарами в період дії карантинних заходів у зазначених мережах.
Карантин в Україні діє із 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні, серед іншого, закрили торговельні центри та більшість магазинів. У постанові уряду №211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" ідеться, що до 11 травня в Україні заборонено роботу магазинів, окрім тих, які торгують продуктами, засобами гігієни, ліками, технічними та іншими засобами реабілітації, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням та посадковим матеріалом, засобами зв'язку і телекомунікацій.
Після введення карантину "Епіцентр" заявив, що продовжить роботу, оскільки в магазинах продають побутові товари і товари першої необхідності, зокрема: захисні та дезінфекційні засоби, медичні прилади, засоби кварцування і знезараження повітря, товари особистої гігієни, побутову хімію та базові харчові продукти.
Агентство LIGA.net повідомляло, що в деяких магазинах "Епіцентр" багато відділів працює у штатному режимі, а не тільки з товарами першої необхідності.
Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова 30 квітня пообіцяла вивчити ситуацію з роботою мережі будівельних гіпермаркетів "Епіцентр".
Згідно з даними Opendatabot, ТОВ "Епіцентр К" належить народному депутату, члену депутатської групи "За майбутнє" Олександрові Герезі та його дружині Галині Герезі (51,3% і 47,97% відповідно), а також Тетяні Суржик (0,73%). На сайті "Епіцентру" йдеться, що мережа об'єднує 59 торговельних центрів.
На Opendatabot повідомляють, що ПАТ "Нова лінія" також належить Герегам.