Шефчович заявив, що на газових переговорах України, Росії та ЄС обговорюватимуть "важливість довгостроковості майбутнього контракту"
За словами віцепрезидента Єврокомісії Мароша Шефчовича, на майбутніх газових переговорах між Україною, Росією і ЄС важливо досягти позитивного результату, оскільки довгостроковий транзит газу стратегічно важливий для енергетичної безпеки Європи.
У порядку денному майбутніх переговорів між Україною, Росією і Євросоюзом – відповідність майбутнього контракту на транзит газу європейським стандартам та його довгостроковість, заявив 11 вересня на пресконференції у Брюсселі віцепрезидент Європейської комісії Марош Шефчович, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Переговори відбудуться 19 вересня. Шефчович зазначив, що вже надіслав листи українській і російській сторонам "із дуже чітким порядком денним".
"Ми хочемо насамперед пояснити ще раз, як у майбутньому контракті українська сторона готова імплементувати європейське законодавство, як європейське законодавство додасть чіткості, прозорості й ефективності системі [транзиту]", – заявив віцепрезидент Єврокомісії.
За його словами, під час перемовин обговорюватимуть "важливість довгостроковості майбутнього контракту".
"Тільки в цьому разі в нас буде передбачуваність, буде створено умови для інвестицій із метою оновлення газопроводу", – продовжив Шефчович. Він також зазначив, що сторони обговорять "європейський спосіб встановлення оплати й інші технічні питання".
"Питання часу дуже чутливе... Термін чинного контракту закінчується наприкінці цього року... Обидві країни дали зрозуміти, що вони дуже добре розуміють необхідність чітко демонструвати, що ми можемо розв'язати ці проблеми, тому що, тільки знайшовши позитивне рішення, ми можемо зберегти імідж Росії бути надійним постачальником, а України – надійним транзитером", – додав віцепрезидент Єврокомісії.
Він підкреслив, що потрібно знайти розв'язання, яке було б "важливим для обох країн у майбутній торгівлі газом".
"Ми хочемо знайти рішення, і, наскільки я розумію, ці переговори підтримує обидва лідери в Росії та Україні. Наше завдання – просунути обговорення якомога далі і створити атмосферу для досягнення позитивного результату. Ми розглядаємо всі альтернативи, як цього досягти, бо гарантування безпеки довгострокового транзиту через Україну є стратегічно важливим для енергетичної безпеки ЄС", – резюмував Шефчович.
21 січня 2019 року у Брюсселі відбувалися тристоронні переговори України, Росії та Єврокомісії про продовження транзиту російського газу через українську газотранспортну систему. Обговорювали перспективи транзиту російського газу в Європу через Україну після 2019 року, коли закінчується чинний транзитний контракт. Новий раунд переговорів мав відбутися у травні, проте Росія відмовилася від цих переговорів.
30 серпня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що український уряд хоче укласти довгостроковий контракт на транзит газу з Російської Федерації в Європу.