Вітренко: Україна у 2020 році могла б експортувати газ, а не імпортувати
Виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко вважає, що ціна на газ для українських споживачів зменшилася б, якби було збільшено власний видобуток і підвищено енергоефективність.
У 2020 році Україна могла б продавати газ, а не купувати. Таку думку виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко висловив 14 грудня у Facebook, коментуючи інформацію про подорожчання газу для населення на час опалювального сезону.
"Якби був збільшений власний видобуток і підвищений рівень енергоефективності, то ціна на газ би не зросла, а впала. Оскільки Україна у 2020 році могла б експортувати газ, а не імпортувати, і тому ринкова ціна була б значно нижчою. І питання ціни на газ уже не могло би використовуватися для політичних спекуляцій", – написав він.
За словами топменеджера "Нафтогазу", "так ми розплачуємося за некомпетентність і корупцію".
У коментарях під постом Вітренко заявив, що отримувати ліцензії на видобуток газу заважав Кабінет Міністрів України, який очолював Володимир Гройсман, "і не тільки Кабмін".
"Ідеться про систему, про заведені порядки. Одні не дають дозволу, інші не можуть застосовувати нові технології. І все замішано на корупції. Компетенція менш важлива, ніж прихильність. Адже хочеться зберегти владу і нажитися. А в підсумку страждає вся країна", – зазначив виконавчий директор "Нафтогазу".
Улітку "Нафтогаз" тричі знижував вартість палива: у червні – на 7,3%, у липні – на 11,7%, у серпні – ще на 5,1%, до 4653,54 грн за 1 тис. м&³3; (без урахування ПДВ і транспортних витрат). У вересні ціна опустилася ще на 3,4%.
У вересні "Нафтогаз" попередив, що з підвищенням попиту може зрости ціна на газ як в Україні, так і на європейському ринку. Компанія запропонувала споживачам придбати газ на всю зиму за фіксованою річною ціною.
У листопаді вартість природного газу для потреб населення та для інших споживачів зафіксували на рівні 4899 грн за 1 тис. м&³3; без урахування ПДВ і витрат на транспортування, на умовах НАК "Нафтогаз України" – 4874,42 грн за 1 тис. м&³3;. У компанії зазначили, що така ціна є найнижчою у листопаді із 2016 року.
13 грудня "Нафтогаз" повідомив, що ціна на газ для населення і підприємств теплокомуненерго у січні 2020 року становитиме 5500 грн за 1 тис. м&³3; без ПДВ і витрат на транспортування.