Вітренко заявив, що будівництво "Північного потоку – 2" можуть зупинити санкції США і позиція Данії
У США є розуміння того, що "Північний потік – 2" – політично мотивований проект, спрямований на корумпування європейських політиків і розколювання європейських країн, уважає комерційний директор "Нафтогазу України" Юрій Вітренко.
Будівництво "Північного потоку – 2" можуть зупинити американські санкції або позиція Данії. Про це в інтерв'ю "Німецькій хвилі" розповів комерційний директор "Нафтогазу України" Юрій Вітренко.
"Це американські санкції або позиція данської сторони. Остання може відтермінувати, а в подальшому й ускладнити ситуацію із "Північним потоком – 2". Американські санкції – це важливий фактор. Важливим фактором є позиція німецької сторони, яка останнім часом еволюціонує. І нам здається, що до німецьких політиків може прийти розуміння, що цей проект є реально небезпечним як для Німеччини, так і для всієї Європи", – заявив Вітренко.
На його думку, змусити Німеччину змінити думку може розуміння того, що цей проект фактично призводить до припинення транзиту через територію України.
"А [канцлер Німеччини Ангела] Меркель заявляла про те, що "Північний потік – 2" можливий, лише якщо буде збережено транзит через Україну. Ми ж зараз бачимо неконструктивну позицію російської сторони на тристоронніх переговорах. Якщо бути послідовним, то німецька сторона в такій ситуації має сказати: "Ми заявляли публічно, що має бути знайдене рішення щодо українського транзиту. Воно не знайдене. До тих пір, поки воно не буде знайдене, відповідно, ми проти "Північного потоку – 2". У нас є така надія", – зазначив представник "Нафтогазу".
Вітренко заявив, що надії на введення американських санкцій в української сторони є.
"Північний потік – 2" – це політично мотивований проект, що націлений на корумпування європейських політиків, націлений на розділення європейських країн, на знищення європейського проекту. Із того, що ми бачимо, таке розуміння в американської сторони є. Далі просто питання того, коли це буде трансльовано в якісь дії. Плюс ми також бачимо ініціативу Конгресу США, яка націлена на те, що повинні бути запроваджені автоматичні санкції проти "Північного потоку – 2". На це також є надії з нашої сторони", – додав він.
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який з'єднає Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили будувати трубопровід на своїй території. Данія – поки що ні.
Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
Помічник держсекретаря США з питань енергетики і ресурсів Френсіс Феннон заявив, що залучені до "Північного потоку – 2" компанії ризикують потрапити під санкції.
25 липня стало відомо, що компанія Nord Stream 2 почала укладати перші труби в Німеччині в межах будівництва газопроводу "Північний потік – 2".