Власнику "Нашої Ряби" Косюку відмовили в мільйоні доларів держдотацій – ЗМІ
Український бізнесмен, засновник холдингу "Миронівський хлібопродукт" (ТМ "Наша Ряба") Юрій Косюк претендував на суму 27 млн гривень за проектом із насадження 800 га горіхових садів у Вінницькій області, пише "Агроінсайдер".
Компанія "Український волоський горіх" (УВГ), власником якої є український бізнесмен, засновник холдингу "Миронівський хлібопродукт" (ТМ "Наша Ряба") Юрій Косюк, не змогла отримати дотації з держбюджету. Про це повідомляє портал "Агроінсайдер".
Компанія Косюка претендувала на суму 27 млн грн (приблизно $1 млн) за проектом із закладання 800 га горіхових садів у Вінницькій області, саджанці для якого привезли з Каліфорнії. Загалом дотацію отримали 163 садівники зі 165, що подали заявки, пише видання. Заявки двох компаній, зокрема "Українського волоського горіха", було відхилено, причина відмови – "неможливість зарахування цієї інвестиції до статті "витрати".
"Якщо компанія підпадає під критерії і всі документи було добре підготовано, мабуть, неправильно [відкидати її], а якщо щось було неправильно подано, тоді питань немає. Моя позиція щодо дотацій відома, я за обмеження дотацій на групу компаній", – заявив порталу народний депутат України від Блоку Петра Порошенка, член аграрного комітету Верховної Ради Олексій Мушак.
Проект Юрія Косюка із закладання садів у Вінницькій області УВГ почав реалізовувати 2015 року, нагадує "Агроінсайдер", інвестиції становлять приблизно 218 млн грн. Їх було призначено, зокрема, для відновлення зрошувальної системи.
"Водночас "Український волоський горіх" планує побудувати завод із перероблення ядер горіхів, які потім будуть надходити не лише на внутрішній ринок, а й іти на експорт", – цитує видання голову Вінницької облдержадміністрації Валерія Коровія.
Вартість закладання одного гектара промислового саду експерти оцінюють у 80–90 тис. грн, водночас прибуток, який може генерувати 2 га горіхового саду, – €8–12 тис, пише "Агроінсайдер".
За програмою підтримки виноградарства, садівництва та хмелярства на 2018 рік до держбюджету України закладено 300 млн грн. Програма передбачає компенсацію 80% вартості саджанців.