Всесвітня рада з туризму оцінила втрати галузі через коронавірус у $22 млрд
Президентка Всесвітньої ради з туризму і подорожей Ґлорія Ґевара заявила, що найбільший вплив епідемія коронавірусу матиме на туристичну сферу в Азії, оскільки китайці відмовилися від подорожей.
Збиток туристичної галузі від епідемії коронавірусу може становити $22 млрд. Про це 27 лютого в інтерв'ю Yahoo Finance повідомила президентка Всесвітньої ради з туризму та подорожей (WTTC) Ґлорія Ґевара.
Вона підкреслила, що індустрія туризму у небезпеці, оскільки кількість інфікованих коронавірусом різко зростає.
В інтерв'ю El Mundo вона уточнила, що це попередні розрахунки WTTC і компанії Oxford Economics. Оцінка ґрунтується на досвіді попередніх криз світового туризму, які були пов'язані з епідеміями SARS й H1N1.
Глава WTTC прогнозує, що найбільший вплив епідемія матиме на галузь в Азії, насамперед у Китаї, "де туризм становить 11% ВВП". Уже зараз, сказала Ґевара, китайці відмовляються від поїздок, хоча їх вважають найщедрішими туристами, "вони витрачають найбільше, коли подорожують".
Ґевара вважає, що туристи мають продовжувати подорожувати, прислухаючись до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я, тому що "якщо, наприклад, не рекомендують відвідувати 10 міст в Італії, це не означає, що не можна поїхати в інші регіони країни".
AFP із посиланням на звіт Oxford Economics пише, що найбільше від епідемії постраждають країни, залежні від китайських туристів, – Таїланд, Камбоджа і Філіппіни, а також спеціальні адміністративні райони Китаю Гонконг і Макао.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 почався у грудні 2019 року з китайського Уханя. Станом на початок доби 28 лютого у КНР зареєстровано 78 824 випадки зараження новим коронавірусом, померло 2788 осіб. За даними ВООЗ, станом на 27 лютого поза Китаєм зафіксовано 3664 випадки зараження у 46 країнах, загинуло 57 осіб. На території України хворих немає.
Наприкінці січня, коли ВООЗ оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією, ризик поширення інфекції в Китаї організація оцінювала як "дуже високий", рівень регіональної і глобальної загрози – як "високий". 28 лютого організація підвищила рівень глобальної загрози до "дуже високого".
Через побоювання інвесторів на тлі спалаху коронавирусної інфекції світові фондові ринки вже втратили приблизно $5 трлн.