Із початку доби 25 листопада в Україну не пропустили понад 200 авто на "євробляхах" – Державна фіскальна служба
У разі ввезення в Україну авто з іноземною реєстрацією потрібно внести фінансову заставу. Через відмови водіїв її сплачувати такі автомобілі не пропускають в Україну, зазначила спікер Державної фіскальної служби України Наталія Непряхіна.
У зв'язку з набуттям чинності законів про розмитнення авто з іноземною реєстрацією в Україну з початку доби 25 листопада не пропустили понад 200 авто на "євробляхах". Про це в ефірі каналу "112 Україна" повідомила спікер Державної фіскальної служби України Наталія Непряхіна.
"Сьогодні вночі набув чинності закон, який змінює процедуру оформлення і ввезення авто на митну територію. І проблема виникла саме через транзит, саме через вимогу сплатити фінансову заставу при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією... Норму прописано таким чином, що коли в'їжджаєш у режимі транзиту, необхідно внести фінансову заставу. Люди відмовляються [платити заставу], ми просто не пропускаємо ці транспортні засоби. По Львівській митниці 138 автомобілів потрапили під відмову, на Волині – 104 такі відмови", – розповіла Непряхіна.
8 листопада депутати Ради ухвалили в цілому законопроект про зміну ставок акцизу для авто на єврономерах. Вони залежатимуть від типу пального, об'єму двигуна та віку автомобіля. Прогнозують, що протягом 90 днів із дня набуття чинності законом розмитнити б/в автомобілі з іноземною реєстрацією можна буде із застосуванням коефіцієнта 0,5, тобто за півставки.
Іншим законопроектом Рада посилила відповідальність за порушення правил транзитного ввезення машин на єврономерах, збільшивши розмір штрафів, а також заборонила використання таких автомобілів із комерційною метою.
20 листопада активісти "Авто Євро Сили" розпочали акцію протесту, в межах якої перекрили дороги в низці областей України. Вони хочуть, щоб із формули розрахунку акцизу прибрали коефіцієнт віку. "Авто Євро Сила" вимагає від президента ветувати закони. 21 листопада акцію протесту тимчасово припинили.
22 листопада спікер парламенту Андрій Парубій підписав обидва законопроекти і передав їх на підпис президенту. 23 листопада президент України Петро Порошенко повідомив про їх підписання.
24 листопада обидва закони опублікували у парламентській газеті "Голос України", а 25 листопада вони набули чинності.