За місяць карантину ВВП України падає на 2,5% – аналітик інвесткомпанії
Розмови про дефолт України за міжнародними боргами безпідставні, вважає керівник аналітичного відділу інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій.
Реальний ВВП України 2020 року впаде на 4,5%, якщо карантин після травневих свят буде знято. Таку думку 16 квітня висловив керівник аналітичного відділу інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій, пише "Інтерфакс-Україна".
"Поки складно оцінювати, як довго триватиме карантин, але я пропоную таку формулу: базовий сценарій – мінус 4,5%, кожен [наступний] місяць мінус 2,5 відсоткового пункта. Тобто якщо карантин триватиме до середини червня, ми дістанемо мінус 7% [падіння ВВП]", – сказав він.
Згідно з його прогнозом, середній річний курс гривні становитиме 27,5 грн/$1 завдяки поліпшенню зовнішньоторговельного балансу країни і грошовим трансфертам трудових мігрантів, які щорічно переказують в Україну приблизно $12 млрд.
Окрім того, важливими чинниками, які можуть вплинути на курс, Паращій назвав "увімкнення друкарського верстату НБУ". На думку аналітика, про те, що "верстат увімкнуть", свідчить урядовий прогноз інфляції на рівні 11%.
Він додав, що джерело фінансування приблизно 150 млрд грн дефіциту держбюджету наразі залишається невизначеним. На його думку, держава спробує уникнути емісійного фінансування, можливо, вийде на ринок євробондів восени під час поліпшення кон'юнктури. В іншому разі доведеться домовлятися з держбанками та Нацбанком, щоб вони брали участь прямо чи опосередковано у фінансуванні дефіциту, вважає Паращій.
Він додав, що зовнішнє фінансування з боку МВФ та інших міжнародних партнерів цього року може становити приблизно $7 млрд за виплат за зовнішнім боргом $4,3 млрд.
"Розмови про дефолт за міжнародними боргами безпідставні, дефолт тільки посилить проблему – дірка у фінансуванні буде ще більшою", – підкреслив аналітик.
Карантин в Україні діє із 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції у країні заборонили масові заходи, закрили навчальні заклади, торговельні центри, магазини (окрім продуктових та аптек), ресторани, кав'ярні та бари, спортивні зали, салони краси й нічні клуби, зупинили авіасполучення з іншими країнами і внутрішні пасажирські перевезення. Роботодавців закликали перевести співробітників на дистанційний режим роботи.
Із 6 квітня умови карантину посилили: українцям заборонили гуляти в парках, збиратися у групи більше ніж по двоє і з'являтися у громадських місцях без маски або респіратора. Обмеження будуть діяти щонайменше до 24 квітня. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль прогнозує, що карантин продовжать до початку травня.
В Україні, за інформацією МОЗ станом на ранок 16 квітня, коронавірус підтверджено у 4161 людини, із яких 186 одужали, а 116 померли.
Згідно з опублікованим 29 березня макропрогнозом, за підсумками 2020 року уряд України очікує падіння ВВП на 3,9% порівняно зі зростанням на 3,7%, яке прогнозували до початку кризи.