За продаж трьох великих держоб'єктів Україна отримає 108,5 млн грн – Кабмін
Фонд державного майна продав оптовий ринок у Броварах Київської області, ДП "Центр сертифікації матеріалів, виробів і конструкцій" та АТ "Україна Туристична".
Україна отримає 108,5 млн грн за продаж трьох об'єктів державної власності. Про це повідомляють на сайті Кабінету Міністрів України.
За даними Фонду державного майна, найбільшим із нещодавно проданих держоб'єктів є оптовий ринок у Броварах Київської області. Стартова ціна становила 4 млн грн, а продали його за 44,5 млн грн.
ДП "Центр сертифікації матеріалів, виробів і конструкцій", стартова ціна якого була 270 тис. грн, продали за 3,5 млн грн. На нього претендували 10 учасників торгів.
Ціна 100% державного пакета акцій АТ "Україна Туристична" під час торгів зросла на 35% (у повідомленні Кабміну суми угоди не вказано, але, за даними системи "ProZorro.Продажі", стартова ціна становила 44,8 млн грн, продали за 60,5 млн грн).
У повідомленні зазначено, що Фонд держмайна має продати ще 415 із 500 об'єктів, які нещодавно було передано Кабміном.
"Приватизація – один із ключових пріоритетів уряду й один із дієвих способів залучення інвестицій та боротьби з неефективним управлінням майном", – заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
Станом на 26 листопада Мінекономрозвитку проаналізувало 1400 підприємств, які можна передати на приватизацію.
У першому півріччі 2019 року доходи від приватизації становили 300 млн грн (1,6% від плану).
7 березня 2018 року в Україні набув чинності новий закон про приватизацію. Документ передбачає розподіл об'єктів роздержавлення на дві групи: об'єкти великої і малої приватизації. Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.
17 жовтня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування списку заборонених до приватизації держпідприємств. 5 листопада він доручив Мінекономрозвитку до 31 грудня передати Фонду державного майна на приватизацію 500 підприємств.
14 листопада в міністерстві заявили, що у власності держави має залишитися лише 776 із 3643 підприємств.
17 листопада глава Мінекономрозвитку Тимофій Милованов заявив, що питання приватизації підприємств залежить від їхніх стратегічності, сервісності та прибутковості. Він зазначив, що для уряду "важливо залучити інвестиції для розвитку цих підприємств і зберегти робочі місця для людей".