Зеленський обговорив із представниками МВФ реформи і подальше співробітництво
На зустрічі із представниками Міжнародного валютного фонду президент України Володимир Зеленський заявив, що подальша співпраця із МВФ є "важливим елементом посилення довіри до України з боку іноземних інвесторів і міжнародних партнерів".
Президент України Володимир Зеленський 20 вересня в Києві обговорив подальшу співпрацю із заступницею директора Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду (МВФ) Джулією Козак та керівником місії МВФ в Україні Роном ван Роденом. Про це повідомила пресслужба глави держави.
На переговорах були присутніми прем'єр-міністр України Олексій Гончарук та міністерка фінансів Оксана Маркарова.
Зеленський заявив, що подальша співпраця із МВФ є "важливим елементом посилення довіри до України з боку іноземних інвесторів і міжнародних партнерів".
"Під час зустрічі обговорювалася програма підтримки Фондом амбітного порядку денного реформ в Україні, який реалізується президентом України та українським урядом і спрямований на підтримку макроекономічної стабільності та зростання економіки", – зазначили у пресслужбі.
Також на зустрічі обговорювали реформи енергетичного сектору та питання "ПриватБанку".
Зеленський зазначив, що Верховна Рада ІХ скликання ухвалила низку законів, спрямованих на реформування фінансового сектору, детінізацію економіки та боротьбу з корупцією.
"Я запевняю у повній підтримці структурних реформ в економіці, незалежності Національного банку та всебічного розслідування зловживань у банківському секторі", – заявив глава держави.
У жовтні 2018 року МВФ і влада України домовилися про програму співпраці у форматі stand-by на загальну суму $3,9 млрд. У МВФ заявили, що перегляд програми проводитимуть що пів року. Україна в межах програми отримала один транш у розмірі $1,4 млрд у грудні.
У травні 2019 року на зустрічі із Зеленським ван Роден говорив, що у МВФ не бачать перешкод для подальшого співробітництва з Україною.
29 серпня під час виступу у парламенті прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що українська влада вестиме із МВФ переговори "про нову трьох-чотирьохрічну програму спіробітництва".
Місія МВФ прибула в Київ 11 вересня. У Фонді заявляли, що головною вимогою до України для співпраці є створення ефективної антикорупційної структури.