Газета Financial Times повідомила, що українська влада шукає компромісу з Коломойським щодо "ПриватБанку". Гончарук спростував проведення переговорів

Гончарук уточнив, що наразі жодних переговорів не ведуть
Фото: Oleksiy Honcharuk / Facebook

За даними газети Financial Times, після приходу до влади в Україні Володимира Зеленського переговори з бізнесменом Ігорем Коломойським щодо врегулювання ситуації навколо "ПриватБанку" прискорилися. Видання зазначає, що прем'єр-міністр України Олексій Гончарук сказав журналістам, що позитивно сприймає будь-які заяви, "спрямовані на пошук компромісу" в цьому питанні, але пізніше глава Кабміну заявив, що "жодних переговорів уряд ні з ким не веде".

Українська влада "шукає компромісу" з бізнесменом Ігорем Коломойським щодо "ПриватБанку". Про це 17 вересня повідомила британська ділова газета Financial Times.

Банк, який раніше належав Коломойському та його партнерам, було націоналізовано три роки тому. Бізнесмен у судах намагається оскаржити націоналізацію.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив виданню, що "потрібно зосередитися на зростанні і шукати спільні рішення, а не витрачати ресурси на знищення одне одного". Тому, підкреслив прем'єр, він "позитивно сприймає будь-які заяви, спрямовані на пошук компромісу".

Однак таким кроком українська влада на чолі з президентом Володимиром Зеленським може віддалити від себе західних партнерів і зменшити підтримку з їхнього боку, зазначають автори статті.

За даними видання, Міжнародний валютний фонд попередив Україну, що перегляд націоналізації "ПриватБанку" поставить під загрозу надання Києву $3,9 млрд. У Фонді сподіваються, що Україна домагатиметься повернення $5,5 млрд, які було витрачено на порятунок банку, ідеться в публікації.

Гончарук сказав виданню, що будь-яке рішення щодо "ПриватБанку" Україна має узгодити із МВФ.

За словами джерел Financial Times, неофіційні переговори щодо ймовірного врегулювання ситуації навколо "ПриватБанку" прискорилися після приходу до влади Зеленського. Але за будь-якого з варіантів розв′язання спору Коломойському навряд чи доведеться позбутися будь-яких активів або компенсувати державі збитки банку, сказало виданню джерело, ознайомлене з перебігом переговорів.

Після виходу статті пресслужба прем'єр-міністра Олексія Гончарука опублікувала його коментар у Facebook.

"Зранку вийшла стаття у Financial Times, у якій я коментую справа "ПриватБанку" та нібито наголошую, що ми шукаємо компроміс у цьому питанні. Статтю одразу передрукували українські ЗМІ, які від себе додали, що уряд веде переговори з пошуку компромісу з цього питання", – заявив прем'єр-міністр.

Він повідомив, що уряд не здійснює таких заходів у ситуації із "ПриватБанком".

"Щоб уникнути подальших маніпуляцій та розголосу хочу розставити крапки над "і": уряд уважно вивчає ситуацію навколо "ПриватБанку" (у тому числі і перемовини з колишніми його власниками, які проводилися попередньою незалежною наглядовою радою банку). Жодних переговорів уряд ні з ким не веде", – зазначив Гончарук.

Він додав, що пояснював журналістам Financial Times, що не настільки глибоко знає юридичні деталі справи, щоб коментувати по суті.

"Але я впевнений, що буде зроблено все, щоб захистити гроші українських платників податків та національні інтереси України. І зроблено це буде в тісних консультаціях із міжнародними партнерами", – підкреслив прем'єр-міністр.

"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року.

Після цього ексвласники банку, а також пов'язані з ними офшори та фізичні особи почали подавати позови до українських судів, у яких оскаржують процедуру націоналізації і вимагають компенсацій за пов'язані з нею фінансові втрати. У квітні 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Коломойського до НБУ і Кабміну про незаконність націоналізації "ПриватБанку". У Міністерстві фінансів і Нацбанку говорили, що оскаржать це рішення. За даними НБУ станом на серпень 2019 року, українські суди розглядали щонайменше 270 справ щодо "ПриватБанку".

Детективне агентство Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" заявило, що фінустанова до її націоналізації була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, які призвели до збитків у розмірі щонайменше $5,5 млрд. У розслідуванні Центру з дослідження корупції та організованої злочинності OCCRP ідеться, що Коломойський і його партнер Геннадій Боголюбов могли вивести $5,5 млрд із банку перед його націоналізацією через філію на Кіпрі.

Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію через націоналізацію "ПриватБанку" "в тому чи іншому вигляді". За словами бізнесмена, він не збирається повертати банк у власність. "Але там лежало $2 млрд капіталу. Нехай повернуть – і немає питань", – сказав Коломойський.