Якщо рішення суду про скасування націоналізації "ПриватБанку" набуде чинності, НБУ буде змушений знову визнати його неплатоспроможним – заступник голови Нацбанку
Капітал "ПриватБанку" становить 17 млрд грн, а в разі визнання незаконною його націоналізації з банку доведеться забрати 155 млрд грн, які вклала держава, заявив заступник голови Нацбанку України Олег Чурій. Відповідно, за його словами, через "дірки" в активах банк знову визнають неплатоспроможним.
Якщо апеляційний суд скасує націоналізацію "ПриватБанку", його знову буде визнано неплатоспроможним. Про це заявив заступник голови Нацбанку України Олег Чурій на Шведсько-українському бізнес-форумі в Києві 23 травня, пише агентство "Інтерфакс-Україна".
"Ми можемо фантазувати, що може статися в разі негативного рішення апеляційного суду... Капітал "ПриватБанку" – 17 млрд грн. Якщо відняти 155 млрд грн [які вклала держава після націоналізації], матимемо величезну дірку в капіталі, точніше, в активах. І Нацбанк знову визнає банк неплатоспроможним", – розповів він.
За словами Чурія, у такому разі банк передадуть Фонду гарантування вкладів фізосіб, який вимагатиме в уряду облігацій внутрішньої державної позики для виплати гарантованої суми відшкодування вкладникам, а Фонд, зі свого боку, прийде по їх монетизацію до Нацбанку.
"[Це рішення] матиме вплив і на валютний ринок, і на інфляцію", – заявив заступник голови НБУ.
Серед інших судових рішень, які ставлять під сумнів здатність Нацбанку відповідати за стабільність гривні та банківської системи, Чурій назвав визнання незаконними перевірок НБУ перед націоналізацією "ПриватБанку".
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року.
За останній місяць суди ухвалили кілька рішень, які стосуються "ПриватБанку". 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов колишнього співвласника банку Ігоря Коломойського про незаконність націоналізації "ПриватБанку". Цей самий суд скасував рішення НБУ, ухвалене у 2016 році, яке визначало список фізичних і юридичних осіб, пов'язаних із банком. Печерський районний суд Києва 20 квітня дозволив розірвати договір особистої поруки Коломойського за кредитами рефінансування "ПриватБанку", одержаними до його націоналізації.
У НБУ з рішеннями судів не згодні і заявляли про наміри їх оскаржити. Мінфін також має намір подавати апеляційні скарги.
3 травня Господарський суд Києва об'єднав в одне всі п'ять прваджень, відкритих за позовами Коломойського до НБУ і "ПриватБанку", про недійсність договорів особистої поруки.