Фурса про позов "ПриватБанку" до Коломойського: У США шанси банку набагато вищі, ніж в українських судах G

Фурса: Стратегія банку абсолютно правильна
Фото: Sergey Fursa / Facebook

Коштом активів бізнесмена Ігоря Коломойського у США можна компенсувати втрати українських платників податків під час націоналізації "ПриватБанку". Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Рішення "ПриватБанку" подати позов до колишнього акціонера фінустанови, бізнесмена Ігоря Коломойського у Сполучених Штатах – логічне, оскільки у США в банку більше шансів виграти справу, ніж в українських судах. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

"У Коломойського безліч активів у США. Їхнім коштом можна компенсувати втрати, яких зазнали українські платники податків під час націоналізації "ПриватБанку". Що стосується питання юрисдикції: наприклад, навіть той факт, що ми зараз розмовляємо з вами через IPhone, уже може стати для США підставою вважати, що ця розмова входить до їхньої юрисдикції. А в Коломойського й активи в Америці, і гроші туди виводили в доларах. Тож цей позов – логічний крок на шляху протистояння банку з Коломойським та іншими колишніми власниками. Думаю, у США шанси "ПриватБанку" набагато вищі, ніж в українських судах. Стратегія банку абсолютно правильна – вони все роблять правильно", – підкреслив Фурса.

Акціонерне товариство "Комерційний банк "ПриватБанк" 21 травня подало у США позов до колишнього акціонера фінустанови, бізнесмена Ігоря Коломойського, повідомляють на сайті Канцелярського суду штату Делавер. Зазначено, що позов "ПриватБанку" є цивільним. Інформації про терміни розгляду позову й подробиць справи наразі не вказано.

"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов екс-власника банку Ігоря Коломойського про незаконність націоналізації "ПриватБанку". Цей самий суд скасував рішення Нацбанку України, ухвалене у 2016 році, яке визначало список фізичних і юридичних осіб, пов'язаних із банком.

Печерський районний суд Києва 20 квітня дозволив розірвати договір особистого поручительства Коломойського за кредитами рефінансування "ПриватБанку", отриманими до його націоналізації.

У НБУ з рішеннями судів не згодні і заявляли про наміри їх оскаржити.

3 травня Господарський суд Києва об'єднав в одне всі п'ять проваджень, відкритих за позовами Коломойського до НБУ і "ПриватБанку" про недійсність договорів особистої поруки.

16 травня Кабінет Міністрів України подав апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду Києва, який скасував 18 квітня націоналізацію "ПриватБанку".