Зеркаль заявила, що позиції України щодо "Північного потоку – 2" не підтримує чотири європейські країни

Зеркаль: Трубопровід змінить ринок газу в Європейському союзі
Фото: Rostyslav Gerasymov / Facebook

Німеччина, Австрія, Нідерланди і Бельгія матимуть безпосередню вигоду від функціонування нового російського газопроводу, зазначила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

Позиції України, яка виступає проти будівництва "Північного потоку – 2", не підтримує чотири європейські країни – Німеччина, Австрія, Нідерланди і Бельгія. Про це 20 липня в ефірі "5 каналу" заявила заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

"Це країни, які зацікавлені в тому, щоб газопровід був побудований. Вони будуть отримувати безпосередній зиск від цього функціонування", – пояснила вона.

За словами заступниці міністра, інші держави "розуміють, що трубопровід, фактично, змінить ринок газу в Європейському союзі".

"Домінувати на цьому ринку буде Німеччина. Тому південні європейські країни не зацікавлені у будівництві "Північного потоку – 2". Їх позиція чітка і зрозуміла", – зазначила Зеркаль.

Вона визнала, що в питанні запровадження санкцій проти "Північного потоку – 2" розраховувати на ЄС не варто.

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який з'єднає Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м3 газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" уведуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили зводити трубопровід на своїй території. Данія – поки ні.

Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.