Мешканець Харкова організував схему незаконних соцвиплат бойовикам "ЛДНР" – СБУ
Служба безпеки України заявила, що переселенець із Луганської області, мешкаючи в Харкові, організував схему виплат пенсій та інших видів соцдопомоги бойовикам "ЛДНР" і вже померлим громадянам.
Служба безпеки України затримала в Харкові переселенця з Луганської області, який за гроші пропонував мешканцям окупованих територій допомогти незаконно отримати пенсії та інші види державної соціальної допомоги. Про це повідомили у пресслужбі відомства.
За сприяння працівників управлінь Пенсійного фонду, праці та соціального захисту населення і банків мешканець Харкова оформляв документи на громадян, які постійно живуть в ОРДЛО.
Як стверджують у СБУ, чоловік оформляв документи, зокрема, бойовикам "ЛДНР" і на імена вже померлих українців.
Під час обшуків знайшли понад 800 незаконно оформлених банківських карток і документів.
Організатора багатомільйонної схеми повідомили про підозру.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє Україна.
Україна припинила соціальні виплати громадянам, які проживають на підконтрольній бойовикам території Донбасу, наприкінці 2014 року. Щоб отримувати пенсії, жителі ОРДЛО мають зареєструватися як переселенці та жити на підконтрольній Україні території.
Колишній голова Служби безпеки України Василь Грицак повідомив, що державний бюджет України втрачає майже 1 млрд грн на місяць на виплатах пенсій фіктивним переселенцям, які проживають на не підконтрольних владі територіях у Донецькій і Луганській областях.
У міжнародній організації Human Rights Watch заявили, що Україна має завершити дискримінаційну практику, яка змушує пенсіонерів з окремих районів Донецької та Луганської областей перетинати лінію розмежування на Донбасі для отримання пенсії. Правозахисники закликали президента України Володимира Зеленського створити умови для мінімізації таких поїздок.
За даними правозахисників, щомісяця приблизно 1 млн осіб перетинає блокпости на Донбасі. Більше ніж половина з них їздить на підконтрольні українській владі території для отримання пенсій.