Аграрії отримали перші компенсації за придбану техніку українських виробників – Мінекономіки

2024 року на компенсації аграріям за придбання української сільгосптехніки в бюджет заклали 1 млрд грн, зазначили в Мінекономіки
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Перші три агропідприємства в Україні отримали компенсацію 25% вартості сільськогосподарської техніки й обладнання, придбаних в українських виробників. Про це 24 травня повідомив пресцентр Мінекономіки.

Загальна сума компенсації становить 220 тис. грн.

"Програма часткової компенсації аграріям вартості придбаної сільгосптехніки українського виробництва – одна зі складових підтримки локального виробника в рамках політики "Зроблено в Україні". Завдяки цьому аграрії змогли з меншими витратами придбати більш сучасну техніку та підвищити свою продуктивність і конкурентоздатність на ринку. І що важливо – такими кроками ми сприяємо зростанню попиту на українську сільгосптехніку та прагнемо стимулювати збільшення обсягів її виробництва", – наголосила перша віцепрем'єрка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, цього року на компенсації за придбання української сільгосптехніки в бюджет заклали 1 млрд грн.

Як зазначили у відомстві, перші три агропідприємства, які отримали компенсацію, працюють у Дніпропетровській, Тернопільській і Черкаській областях.

Загальна вартість придбаної ними сільгосптехніки – 880 тис. грн, резюмували в Мінекономіки.

Контекст:

Про створення платформи "Зроблено в Україні" президент Володимир Зеленський оголосив 26 січня. "Це не просто бренд, це велика спільнота людей, мільйони українців і українок, які працюють на підприємствах. І це наші люди, які засновують підприємства, які створюють робочі місця для інших. Уся спільнота нашого бізнесу буде представлена на новій платформі", – пояснив тоді президент.

Тоді ж Зеленський підписав укази про створення Всеукраїнської економічної платформи "Зроблено в Україні" та Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану.

26 лютого Зеленський повідомив, що економічна платформа "Зроблено в Україні" розпочала роботу.