Активи власника "Кернел" Веревського у Швейцарії можуть заблокувати – ЗМІ

Офіційну інформацію про кредиторські вимоги передали Веревському, стверджує "Обозреватель"
Фото: latifundist.com
Управління з виконання боргових зобов'язань швейцарського міста Ньйон занесло до Реєстру боргових зобов'язань кредиторські вимоги до українського бізнесмена, власника агрохолдингу "Кернел" Андрія Веревського на суму понад 26,5 млн швейцарських франків (приблизно $30 млн), пише 15 листопада "Обозреватель" із посиланням на копію рішення.

"Відповідно до виписки з Реєстру боргових зобов'язань (Registre des poursuites), кредиторські вимоги на суму 26 549 500 швейцарських франків зареєстровані відповідно до ст. 8 швейцарського федерального закону про стягнення заборгованості та банкрутство. Відповідний запис у Реєстрі зроблено за заявою № 10086900 від 15 липня 2021 року", – написало видання та опублікувало фото документа.

Заяву подала компанія Quersus Investments Limited, вона була учасником угоди щодо забезпеченої позики для СП "Агродім", повідомили "Обозревателю" юридичні радники Валентини Давиденко  матері засновника "Агродому", нардепа Валерія Давиденка.

"У 2020 році 76% компанії СП "Агродім", що належить Валентині Давиденко, взяли під контроль структури та особи, пов'язані з Андрієм Веревським та агрохолдингом "Кернел". Це сталося одразу після трагічної загибелі народного депутата Валерія Давиденка, сина Валентини Давиденко. Формальним приводом для переходу корпоративних прав до рук структур та осіб, пов'язаних із Веревським, стала технічна банківська затримка переказу коштів у рахунок оплати відсотків за договором поставки продукції СП "Агродім" компанією-нерезидентом на рахунок іншої компанії-нерезидента, яка діє на користь "Кернела", – зазначають журналісти.

Вони нагадали, що сім'я Давиденка у судах вимагає повернення прав на "Агродім", Валентина Давиденко вже домоглася судового рішення про визнання недійсними рішень єдиного учасника СП "Агродім", які призвели до переходу частини корпоративних прав на СП "Агродім" на користь осіб та компаній, пов'язаних з агрохолдингом "Кернел" та особисто з Андрієм Веревським.

"Кредиторські вимоги до власника "Кернел" були зареєстровані у Швейцарії, оскільки Веревський, імовірно, має статус резидента Швейцарії та нерухомість у цій країні. Офіційну інформацію про кредиторські вимоги було передано Веревському та підконтрольній йому компанії через швейцарських приставів. Тепер інформація про боргові зобов'язання у реєстрі може серйозно вплинути на статус та можливості Андрія Веревського у Швейцарії. Так, йому може бути відмовлено в отриманні кредитних коштів у разі надходження від нього відповідного запиту до банків цієї країни",  вважають автори матеріалу.

"Обозреватель" пише, що проблеми можуть виникнути і у процесі підтвердження, продовження чи поновлення статусу резидента Швейцарії.

"Веревський може або отримати пряму відмову, або від нього вимагатимуть обґрунтовано пояснити, чому він відмовляється платити за зареєстрованою вимогою. Юристи також не виключають, що внесення кредиторських вимог до швейцарського реєстру може торкнутися основного бізнесу Веревського – агрохолдингу "Кернел", який має репутацію агресивного та скандального гравця на українському агроринку", – стверджує видання.

Контекст:

47-річного Валерія Давиденка обрали до Верховної Ради у 208-му окрузі (Чернігівська область) як самовисуванця, він входив до депутатської групи "Довіра" з грудня 2019 року. Матері Давиденка належить кілька аграрних підприємств у Чернігівській області.

Тіло Давиденка з вогнепальним пораненням голови виявили у його офісі у Києві 23 травня 2020 року.

Смерть політика розслідують  як умисне вбивство.

У депутатській групі "Довіра" вважають, що Давиденко не міг застрелитися і наполягають, що це було вбивство.