"Ашан" звернувся до Зеленського із проханням розібратися з діями АРМА

Агентство продало на торгах арештовані земельні ділянки, які спочатку купив "Ашан"
Фото: depositphotos.com
У групі компаній "Ашан" заявили, що Національне агентство з розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), із порушеннями продало підставній фірмі заарештовану земельну ділянку, яку "Ашан" купив в Одеській області.

"У 2019 році група компаній "Ашан" ("Ашан Рітейл" та "Сітрас") зіткнулася з небаченим за розмахом рейдерським заволодінням нашими активами, що відбулося за допомогою та безпосередньою участю державного органу – Національного агентства з розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Земельні ділянки були придбані нами в Одеській області для будівництва ТРЦ з багаторівневою транспортною розв'язкою загальною площею 26,8 га", – ідеться у відкритому зверненні до президента України Володимира Зеленського.

У компанії повідомили, що про арешт ділянок дізналися несподівано, а також що до кримінального провадження 2016 року, у межах якого відбувся арешт, "Ашан" не має жодного стосунку.

"Згідно із судовими рішеннями, які згодом були скасовані, ділянки передавалися АРМА в управління, однак АРМА вирішило терміново та з численними порушеннями їх продати підставній компанії зі статутним капіталом у 5 тис. грн! Ціна продажу склала менше 4% від ринкової вартості. Нормативно-грошова оцінка, яка була встановлена державою та від якої ми завжди сплачували і продовжуємо сплачувати податки, становила 432 млн грн. Експертна оцінка, яка була зроблена судовим експертом у судових справах, перевищила 229 млн грн. Ціна, за якою відбувся продаж на так званому аукціоні, – 8,7 млн грн. Чи справедливою була така ціна? Наведені суми говорять самі за себе. Обставини продажу ділянок, а також дії оцінювача є предметом розслідування НАБУ, а справа про оскарження продажу розглядається Верховним Судом", – підкреслили у пресслужбі.

Керівництво "Ашану" підкреслює, що компанія змушена витрачати час і гроші не на інвестиції та створення нових робочих місць, а на судову тяганину "через некомпетентність, халатність та умисну неправомірну поведінку посадових осіб АРМА".

"Усюди лунають заклики про запрошення до України іноземних інвесторів, створення нових інституцій, призначення інвестиційних нянь, оновлення судової системи, прозорі процедури. Проте життя доводить трохи інші речі. У кримінальних справах досі нікому не пред'явлені підозри, АРМА продовжує продавати за безцінь активи, якими мала б ефективно управляти. Нам залишається покладатися на захист нашої власності Великою палатою Верховного Суду, незважаючи на всі перепони, які чиняться як з боку АРМА, так і замовниками цієї схеми", – ідеться в заяві.

У компанії зазначили, що й далі відстоюватимуть свої права й захищатимуть інвестиції.

"І тут не принципово, іноземні вони чи українські. Інвестиція – це довіра. До держави, де без згоди інвестора можуть забрати власність, яка законно йому належить, не буде довіри, а значить, інвестицій. З огляду на вказані обставини просимо вас, шановний Володимире Олександровичу, вжити всіх можливих заходів щодо захисту прав інвесторів та підтримання рівня довіри до України! А ми й надалі готові всіми своїми діями підтримувати прагнення України та зусилля влади до розвитку економіки, створення нових робочих місць та зміцнення держави", – підсумували в "Ашані".

Контекст:

Auchan Retail – міжнародна компанія роздрібної торгівлі, перший магазин відкрили у Франції 1961 року. В Україні "Ашан Рітейл Україна" працює із 2008 року, магазини відкрито в Києві, Харкові, Львові, Чернівцях, Житомирі, Дніпрі, Кривому Розі, Запоріжжі, Одесі.

Агентство "Інтерфакс-Україна" повідомляло, що Приморський райсуд Одеси у квітні 2019 року арештував куплені компанією земельні ділянки загальною площею приблизно 27 га й передав їх в управління АРМА. Агентство продало ділянки на торгах, переможцем стало ТОВ "Пелуччо" (Київ).

Компанія "Ашан" збиралася на цій ділянці завершити 2018 року будівництво першої черги проєкту, у якому були гіпермаркет, галерея бутиків і паркінг на 3,6 тис. машиномісць. Вартість цього етапу становила $50 млн, очікували, що він принесе регіону приблизно 1 тис. робочих місць.