Багато західних компаній, які обіцяли піти з Росії через війну, відмовилися від планів – Financial Times
Багато закордонних компаній, які оголосили про вихід із РФ після її вторгнення в Україну, вирішують залишитися через бюрократичні проблеми, пов'язані з продажем бізнесу. Про це 28 травня пише Financial Times.
Багато європейських компаній опинилися "між молотом і ковадлом" після оголошення про вихід, розповів один із керівників, котрий працює із західними компаніями в країні. Цим компаніям нібито запропонували покупців їхніх активів у РФ, який був для них неприйнятним.
Видання зазначає, що Москва поступово підвищувала вартість корпоративного виходу, запроваджуючи обов'язкову 50-відсоткову знижку на активи з "недружніх" країн, які продають російським покупцям, і "податок на виїзд" у розмірі щонайменше 15%.
Видання наводить приклад компанії Air Liquide, яка у вересні 2022 року оголосила, що підписала меморандум про взаєморозуміння з продажу свого російського бізнесу команді місцевих менеджерів, які керували ним. Однак угода так і не дістала схвалення уряду Росії, і компанія залишилася в підвішеному стані.
Компанія Avon розпочала процес продажу свого російського бізнесу й одержала пропозиції, але вирішила їх не приймати. У компанії заявили, що працюють для жінок, "хай де вони перебувають, незалежно від етнічної належності, національності, віку чи релігії".
Financial Times також згадує проблеми компаній Carlsberg і Danone, активи яких конфіскували після оголошення планів виходу. Danone зрештою вдалося укласти угоду щодо продажу активів з великою знижкою, а Carlsberg, як і раніше, веде затяжну судову тяганину з Москвою, а один із колишніх топменеджерів броварні зараз у російській в'язниці.
Контекст:
За даними Київської школи економіки станом на 6 травня, з 2022 року в Росії залишилося понад 2100 транснаціональних корпорацій. Ще трохи більше ніж 1600 міжнародних компаній або пішли з ринку, або згорнули свою діяльність.