Бельгія першою підтримала ініціативу Grain from Ukraine – Зеленський на зустрічі з де Кроо

Де Кроо наголосив, що його країна охоче підтримала ініціативу Зеленського Grain from Ukraine
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Бельгії Александер де Кроо, який перебуває з візитом у Києві, обговорили реалізацію ініціативи Grain from Ukraine ("Зерно з України"). Про це повідомив Офіс президента.

Вітаючи главу уряду Бельгії, Зеленський зазначив, що цей візит відбувається у день, коли Україна вшановує пам'ять мільйонів українців, які стали жертвами Голодомору 1932–1933 років. Він наголосив, що і тоді, і зараз політику Кремля спрямовано на тотальне підкорення та знищення народу України.

"Але зараз російська геноцидна політика вийшла далеко за межі нашої держави, нашого континенту й загрожує мільйонам людей у багатьох країнах світу. Росія зробила все, щоб продовольча криза, яка була спровокована саме блокадою українських портів і війною проти нашої держави, стала надзвичайно гострою для багатьох країн світу", – сказав Зеленський.

Він наголосив, що Україна разом із партнерами робить усе, щоб зняти гостроту цієї продовольчої кризи, і подякував Бельгії та її прем'єру "за дієву солідарність у цих умовах".

"Одним із головних питань, яке ми сьогодні обговорили, з якого почали, стала наша ініціатива Grain from Ukraine. Бельгія підтримала її першою – приєдналася, надаючи фінансування для здійснення гуманітарного постачання продовольства до країн, яким дуже складно", – розповів президент.

Де Кроо також наголосив, що його країна охоче підтримала кампанію Grain from Ukraine.

"Ця ініціатива дає змогу запобігти можливим проблемам із продовольчим забезпеченням в окремих африканських країнах. Крім того, це підтримує вашу економіку, Україну в цей складний період", – сказав бельгійський прем'єр.

Фото: president.gov.ua

Сполучені Штати через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділяють до $20 млн на ініціативу Grain from Ukraine, заявило USAID 18 листопада. Зазначали, що США вже виділили через Всесвітню продовольчу програму ООН $173 млн для закупівлі українського зерна, щоб зменшити наслідки гострої продовольчої кризи для країн, які найбільше зазнають її, зокрема для Ефіопії, Ємену та Афганістану.

Уряд Канади оголосив 25 листопада про виділення 30 млн канадських доларів через Всесвітню продовольчу програму для передання додаткових партій українського зерна.

Німеччина внесе €15 млн в ініціативу Grain from Ukraine, повідомила сьогодні амбасадорка ФРН в Україні Анка Фельдгузен. Вона також зазначила, що минулого тижня за підтримки Німеччини судно із 25 тис. тонн зерна вирушило з України до Ефіопії.

Контекст:

Зеленський заявив про ініціативу Grain from Ukraine під час вступу на саміт G20 15 листопада. Він також згадав про вихід до Ефіопії першого судна в межах програми Nord Vind із 27 тис. тонн пшениці.

Суть програми – пряма закупівля країнами – учасниками проєкту агропродукції в українських виробників і передання її країнам, які опинилися на межі голоду, пояснював глава Офісу президента Андрій Єрмак. Програма передбачає забезпечення зерном щонайменше 5 млн осіб до кінця весни 2023 року.

До ініціативи вже приєдналися Німеччина, Польща, Бельгія, Японія, Туреччина, США, сказав Зеленський у вечірньому зверненні 17 листопада.

Ініціативу організували спільно з державними структурами, неурядовими організаціями та приватними компаніями, повідомляло The Guardian. Програму підтримує міжнародна координаційна група із запобігання голоду.