Бездіяльність Мінекономрозвитку загрожує зупинкою промислових підприємств – лист Зеленському

Промпідприємства можуть зупинитися через брак сірчаної кислоти
Фото: depositphotos.com

Керівництво підприємства "Запоріжкокс" закликало президента України Володимира Зеленського скасувати квоти на імпорт сірчаної кислоти.

Через бездіяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України іноземні постачальники сірчаної кислоти не можуть отримати спеціальну ліцензію на імпорт, через що промислові підприємства опинилися на межі зупинення. Про це йдеться в листі керівництва "Запоріжкоксу" президенту України Володимирові Зеленському, пише "Обозреватель".

"Міністерство економічного розвитку не лише не скасовує квоти на імпорт сірчаної кислоти, але й не видає навіть ліцензії імпортерам у межах цих квот, що унеможливлює стабільні закупівлі даного критично необхідного товару. Відсутність спеціальних ліцензій унеможливлює їх розмитнення, а відтак ми не можемо використовувати цю сірчану кислоту у виробництві. На даний момент залишки ресурсу знаходяться на критично низькому рівні. Створений дефіцит загрожує зупинкою діяльності нашого підприємства, оскільки сірчана кислота – обов’язкова складова технологічного процесу виробництва", – зазначено в заяві.

Керівництво підприємства просить Зеленського втрутитися в ситуацію і "дати доручення Мінекономрозвитку якомога швидше видати спеціальні ліцензії імпортерам", а також скасувати рішення про квотування імпорту сірчаної кислоти.

З 1 вересня 2018 року міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі Мінекономрозвитку ввела квоти на поставки сірчаної кислоти "для захисту вітчизняного виробника". Унаслідок введення обмежень ціни на сірчану кислоту виросли майже вдвічі. Як пише "Обозреватель", підприємства-споживачі опинилися в заручниках у посередників, "які зривають поставки і диктують економічно необґрунтовані умови".

Голова об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявляв, що глава Мінекономрозвитку Ігор Петрашко "повністю ігнорує корупційну схему, яка існує на ринку сірчаної кислоти".