Більше ніж чверть українців підтримують приватизацію державних підприємств – опитування
26,8% українців підтримують приватизацію державних підприємств. Про це свідчать опубліковані 16 червня результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.
Як зазначають соціологи, громадяни, які обрали цей варіант відповіді, вважають пріоритетним розвиток приватного сектору економіки в Україні.
Водночас 42,6% опитаних виступають за розширення державного сектору економіки, а також повернення раніше приватизованих підприємств у державну власність.
Ще 29,7% не змогли визначитися зі своєю позицією.
Опитування проводили із 21-го до 26 травня серед громадян віком від 18 років у всіх регіонах України, окрім окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Криму. Загалом опитано 2017 респондентів методом інтерв'ю "обличчям до обличчя". Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Контекст:
7 березня 2018 року в Україні набув чинності закон про приватизацію, який передбачає розподіл об'єктів роздержавлення на дві групи: об'єкти великої та малої приватизації. Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.
17 жовтня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування списку заборонених до приватизації держпідприємств. 5 листопада він доручив Мінекономрозвитку до 31 грудня передати Фонду держмайна на приватизацію 500 підприємств. 14 листопада в міністерстві заявили, що у власності держави має залишитися тільки 776 із 3643 підприємств.
3 березня 2020 року на той момент прем'єр-міністр України Олексій Гончарук говорив, що для приватизації у ФДМУ передано 431 підприємство.
Велику приватизацію в Україні зупинили в березні 2020 року через ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції. 4 лютого 2021 року Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт про розблокування великої приватизації, 30 березня закон ухвалили, 29 квітня його підписав президент.