"Більшовик" можна втратити лише раз". Нардеп Холодов заявив, що Фонд держмайна "зливає держвласність"
У судах зараз розглядають три позови, у яких оскаржують продаж приміщень заводу "Більшовик" (із 2018 року – Перший київський машинобудівний завод) на аукціоні СЕТАМ, проте юристи Фонду держмайна не з'являються на засідання за одним із них, відгук на ще один позов "подали неякісно", заявив народний депутат від "Слуги народу" Андрій Холодов.
11 серпня Господарський суд Києва розглядатиме позов про визнання незаконним продажу п'яти цехів заводу "Більшовик" (із 2018 року – Перший київський машинобудівний завод) на аукціоні СЕТАМ. Про це народний депутат від "Слуги народу", заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Андрій Холодов написав у Telegram.
Нардеп повідомив, що в судах розглядають три позови, у яких оскаржують продаж цехів "Більшовика":
1. Справа №910/14858/19 – про визнання недійсним свідоцтва про продаж майна та скасування реєстрації права.
2. Справа №580/383/20 – про визнання незаконними дій держвиконавця, який описував майно заводу.
3. Справа №580/3147/19 – про визнання протиправними дій державного виконавця про передання нерухомого майна заводу для реалізації через СEТАМ.
Як пише Холодов, перший позов наразі в першій інстанції, другий – Фонд держмайна програв у першій інстанції, 12 серпня – апеляція. Третій, за даними нардепа, ФДМ програв уже в апеляційній інстанції, справу передали до Верховного Суду. Водночас, пише Холодов, адвокати фонду не з'являються до суду на слухання за першим позовом.
"Неявка позивача до суду дає можливість судді розглядати справу без його присутності, що наближає шанси на перемогу до нуля", – вважає він.
Причиною програшу фонду в апеляції Холодов називає те, що "відгук на позов подали неякісно, з аргументів було тільки те, що пропущено строки. По суті позову в держави заперечень не було".
"Ситуація катастрофічна. "Більшовик" і ФДМ програють інстанцію за інстанцією. Юристи заводу навіть не ходять до судів, зливаючи державну власність. Якщо справи програють – рейдерське захоплення частини підприємства буде легітимізовано", – заявив він.
Холодов зауважив, що зараз заводом керує менеджмент, призначений головою ФДМ Дмитром Сенниченком.
"У нас був уже один такий "слайдермен" [колишній голова Держмитної служби Максим] Нефьодов, який усюди ходив із презентаціями, а в цей час робота митниці розвалилася до фундаменту. Зараз те саме робить голова ФДМ. Але різниця в тому, що на митниці лад навести можна будь-якої миті, звільнивши дурнів і корупціонерів, а ось завод "Більшовик" можна втратити лише один раз. І навіть якщо ми потім із ганьбою звільнимо Сенниченка і його ставлеників за профнепридатність – активи вартістю 1,5 млрд грн це державі вже не поверне", – додав він.
Холодов закликав президента Володимира Зеленського, главу уряду Дениса Шмигаля, а також главу Офісу президента Андрія Єрмака і голову фракції монобільшості Давида Арахамію відреагувати на ситуацію.
"Корупціонери і криворукі юристи у нас на очах зливають актив вартістю 1,5 млрд грн і підуть непокараними", – заявив Холодов.
Нардеп пообіцяв знайти "нормальних адвокатів для захисту державних активів". Інакше держава втратить майно, вважає він.
7 жовтня 2019 року на аукціон виставили нежитлові приміщення "Більшовика" загальною площею 6,4 тис. м&³2;, зокрема цехи (№14 і №10) площею 2,35 тис. м&³2; і 2,15 тис. м&³2;, західну прохідну (1 тис. м&³2;), склад двигунів (474,8 м&³2;) та кисневу газову станцію (392,5 м&³2;), розташовані за адресою просп. Перемоги, 49/2 у Києві. Лот продали за 23,544 млн грн, писало агентство "Інтерфакс-Україна".
Кабмін передав завод "Більшовик" Фонду держмайна на приватизацію 3 березня.