Бірюков: У Києві роблять мрію десантників – БТР-3
Радник президента України Юрій Бірюков заявив, що один вироблений для української армії БТР-3 забезпечує роботою 150 підприємств у кооперації, більшість яких – вітчизняні.
Україна налагодила збірку бронетранспортерів БТР-3, поступово заміщаючи всі деталі на вітчизняні аналоги. Про це розповів позаштатний радник президента України Юрій Бірюков у Facebook.
"Багато розмов про те, що "війна – це дорого". А ще – і їх навіть більше – розмов про те, що на війні хтось там заробляє. Київський БТР-З, так, у Києві є завод із виробництва бронетехніки. У Києві роблять мрію десантників – БТР-3. Від зварювання корпусів (поки що тільки освоюють, більша частина корпусів зараз із Лозівського ковальсько-механічного заводу (ЛКМЗ) до фінальної збірки", – повідомив він.
Радник президента зазначив, що київський завод отримає "дуже багато сотень мільйонів".
"Але завод – державний. Так хто заробляє на війні? А на заводі понад 1000 осіб працюють. І не отримують заробітну плату в конвертах, не оформлені як ФОПки. Зарплата – біла. Показник середньої заробітної плати на заводі – 8700 гривень на місяць. Так хто заробляє на війні?" – продовжив він.
Бірюков підкреслив, що завод вкладає гроші у власний розвиток, замовляючи українські стапелі для складання корпусів, а також українські унікальні камери для зняття напруги металу.
"Один БТР-3 – це 150 підприємств у кооперації. Й абсолютна більшість із них – наші, українські. І гармата наша, і наш кулемет, гранатомет наш. Так хто заробляє на війні? Так, хочеться, щоб він був повністю наш, український. Щоб сталь не бельгійська, щоб двигун не німецький, щоб коробка передач не американська, щоб кевлар не французький. Але три роки тому до пуття не було навіть збірки!" – підсумував він.
Київський бронетанковий завод належить до державного концерну "Укроборонпром". "Укроборонпром" об'єднує понад 100 підприємств. На сайті концерну зазначено, що на них працюють приблизно 80 тис. фахівців.
"Укроборонпром" розвивається в межах стратегії "Український щит", яка передбачає перехід на високотехнологічне виробництво, міжнародні стандарти НАТО й оснащення армії сучасними зразками озброєння. У концерні обіцяли повністю перейти на стандарти Альянсу до 2020 року.