Блокада Донбасу може відбитися на валютному ринку України – НБУ
Регулятор готовий до можливих коливань курсу національної валюти, заявив заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб.
Блокада Донбасу може негативно вплинути на ситуацію на валютному ринку України, заявив у коментарі "Подробностям" на телеканалі "Інтер" заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб, повідомляє прес-служба НБУ у Facebook.
"Металургійна продукція є однією з основних складових експорту країни – минулого року на неї припадало близько 40%. Відповідно, будь-які зміни на цьому ринку суттєво впливають на економіку", – зазначив він.
З його слів, Україна втратила $2 млрд валютної виручки й продовжує отримувати збитки через блокаду Донбасу.
Сологуб уточнив, що різке падіння обсягу валютної виручки може відбитися на валютному ринку, як це було у серпні–вересні 2014 року та лютому 2015 року, коли через загострення обстановки на сході України постраждали металургійні підприємства.
"Національний банк має достатньо інструментів і великі міжнародні резерви, щоб згладити короткострокові сплески на валютному ринку", – резюмував Сологуб.
26 грудня 2016 року ветерани добробатів оголосили про початок блокади "ЛДНР", вимагаючи звільнення заручників. Через це на теплостанціях виник дефіцит вугілля. Блокада поширюється і на постачання антрациту з територій, які контролюють проросійські терористи. До 26 січня було заблоковано дві залізничні гілки у Луганській області.
2 лютого учасники блокади перекрили залізничний переїзд біля Бахмута Донецької області. 6 лютого у поліції заявили, що поблизу міста Часів Яр Донецької області люди у балаклавах намагалися перекрити дорогу та перешкоджали роботі правоохоронців на трасі Бахмут – Костянтинівка.
10 лютого учасниками блокади було перекрито трасу Ясинувата – Костянтинівка, де почалися інженерні роботи та облаштування місцевості.
15 лютого Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про введення тимчасових надзвичайних заходів в енергетичній системі України. Заходи спрямовані на мінімізацію використання вугілля антрацитової групи.
20 лютого прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував зацікавленим сторонам зустрітися у Кабміні й обговорити блокаду Донбасу.