Через блокаду портів "Метінвест" працює на рівні 30–50% від довоєнних потужностей – Риженков

Юрій Риженков: Навіть таких показників важко досягти через логістику, оскільки порти Чорного моря недоступні Україні для експорту залізної руди, сталі й вугілля
Фото: Metinvest / Twitter
Група "Метінвест" працює на рівні 30–50% від своїх довоєнних потужностей через логістичні проблеми. Про це заявив гендиректор "Метінвесту" Юрій Риженков у подкасті Money Talks британського видання The Economist. Текстову версію інтерв'ю пресслужба опублікувала на сайті компанії.

"Навіть таких показників важко досягти через логістику, оскільки порти Чорного моря недоступні Україні для експорту залізної руди, сталі й вугілля. Ми змушені доставляти вантажі наземними маршрутами, а їхні потужності, на жаль, або недостатні для значних поставок, або дуже дорогі для деяких товарів, які ми поставляємо", – прокоментував він.

За словами Риженкова, більшість комбінатів під контролем компанії не пошкоджено внаслідок війни, тому відновлення їхнього виробництва до довоєнного рівня триватиме кілька місяців. Водночас він зауважив: прогнозувати відновлення потужностей, зруйнованих росіянами, поки що неможливо.

"Якщо говорити про комбінати, котрі знаходяться на окупованій території в Маріуполі, такі як "Азовсталь" та ММК імені Ілліча, ми повинні подивитися, якої шкоди вони зазнали під час бомбардувань. Я підозрюю, що збитки там були значними і нам знадобиться деякий час, поки ми зможемо відновити довоєнне виробництво", – додав гендиректор компанії.

Він зазначив, що від початку війни компанія активно допомагає військовим, армії, Україні та українцям здобути перемогу. За цей час сума допомоги від "Метінвесту" становить понад 2 млрд грн, зокрема на потреби Збройних сил України спрямовано 1,3 млрд грн. Крім того, від початку вторгнення всі підприємства компанії почали виробляти матеріали військового призначення, серед яких колючий дріт, огорожі, бетонні блоки та протитанкові їжаки. Також налагоджено виробництво бронесталі для бронежилетів.

Контекст:

Бізнесмен, акціонер компанії "Метінвест" Рінат Ахметов заснував мілітарну ініціативу "Сталевий фронт", у межах якої українські військові отримали вже 150 тис. бронежилетів, понад 2 тис. дронів і рацій, 700 автомобілів і пів мільйона літрів пального. Також металурги спроєктували спеціальне модульне укриття для військових, здатне за умови правильної установки витримати артилерійські обстріли: на передову доправили вже 25 таких укриттів, у планах "Метінвесту" – виробляти ще 30 щомісяця.

Загалом від початку війни бізнеси СКМ передали на допомогу Україні та українцям понад 3 млрд грн.