Група "Метінвест" подала позови проти Росії до Європейського суду з прав людини
Група "Метінвест" стверджує, що Росія порушує її права відповідно до ст. 1 Протоколу №1 Європейської конвенції із прав людини, завдаючи значних збитків і руйнування її активам, позбавляючи групу контролю над її активами, у багатьох випадках фактично позбавляючи групу права власності на активи, а також можливості використовувати свої активи з комерційною метою та отримувати дохід.
Тому кожне підприємство групи, яке зазнало збитків унаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну з лютого 2022 року, подає позов проти Росії, щоб притягнути її до відповідальності за руйнування, яких вона завдала активам, і вимагає справедливої компенсації за шкоду, завдану російською агресією.
Заяви групи надійшли услід за аналогічним позовом співвласника "Метінвесту" Ріната Ахметова, який він подав до ЄСПЛ у червні 2022 року.
"Група "Метінвест" підтримує його позов, розглядає заяви своїх підприємств як взаємодоповнювальні та діє у повній координації зі своїм акціонером під час розгляду справ", – ідеться у заяві.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
31 травня окупанти "ДНР" відзвітували про відправлення до РФ з Маріуполя першого судна зі вкраденим українським металом. 4 червня в порт Маріуполя зайшло друге судно РФ для вивезення продукції. 9 червня російські ЗМІ повідомили про те, що воно прибуло в Ростов-на-Дону. У "Метінвесті" повідомили, що відомо щонайменше про три судна з вкраденим Росією металом.
Головний обсяг металу у порту окупованого Маріуполя належить групі "Метінвест". 7 червня "Азовсталь" і ММК імені Ілліча, які входять до групи, звернулися до Офісу генпрокурора з проханням відкрити кримінальні провадження за фактами крадіжки росіянами металу.
Генеральний директор "Азовсталі" Енвер Цкітішвілі запевнив, що "Метінвест" може відстежувати цю продукцію, тому всі, хто причетний до крадіжок, відповідатимуть.