Через несплату податків бюджет втрачає приблизно 7–8 млрд грн щорічно
На тютюновому ринку України ринку видано 115 гуртових ліцензій на торгівлю сигарет, але зрозуміти, хто є реальними гравцями, а хто фіктивними – дуже складно, пише "РБК-Україна".
У тютюновій галузі України основні проблеми – це ухилення від сплати податків, контрабанда і контрафакт, а також незаконне виробництво і реалізація нелегальних тютюнових виробів, пише в редакційній статті агентство "РБК-Україна".
За даними журналістів, через несплату податків бюджет втрачає приблизно 7–8 млрд грн щорічно.
"Роздрібний акциз "б'є" по держскарбниці ще близько 2 млрд грн, а втрати від нелегальної торгівлі обчислюються 5–6 млрд грн. Разом за рахунок сірих схем держава на рівні оптовиків і роздрібної торгівлі втрачає 15–17 млрд грн щорічно. Як зазначав голова Державної податкової служби України Олексій Любченко, продаж сигарет за готівку – основна схема прикриття "скрутки" ПДВ. Від виробників сигарети надходять на три основні канали збуту, після чого розходяться на різних суб'єктів – де і відбувається "скрутка" ПДВ", – указано у статті.
Агентство зауважує, що схожа ситуація склалася і з втратами від роздрібного продажу сигарет – усі магазини платять п'ятивідсотковий податок із роздробу з 2015 року, але 2018 року роздрібний акциз було сплачено лише з 55% реалізованих сигарет.
"РБК-Україна" пише, що на ринку видано 115 гуртових ліцензій на торгівлю сигарет, але зрозуміти, хто є реальними гравцями, а хто фіктивними – дуже складно. Великими гуртовиками є такі компанії, як "Галичинатабак", "Волиньтабак", "Вірджинія", "Основа Інфо", "Табакум", "Юнайтед Тобакко Груп", "Востокопт" і "Вектор ЛД".