Данилюк: Зв'язок між відсутністю траншу МВФ і падінням курсу гривні є, але це не єдиний фактор
Транші фінансової допомоги Міжнародного валютного фонду йдуть на підтримку золотовалютних резервів України, сказав міністр фінансів України Олександр Данилюк.
Ослаблення курсу гривні пов'язане з відсутністю траншу фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду. Про це в ефірі "5 каналу" 17 січня сказав міністр фінансів України Олександр Данилюк.
Він зазначив, що транші МВФ ідуть на підтримку золотовалютних резервів.
"Транш МВФ – не єдиний фактор. У нас резерви зараз понад 18 млрд грн, це нормальний обсяг резервів. Їх поповнюють, коли Нацбанк купує валюту, а також транші від МВФ ідуть на поповнення резервів. Торговий баланс у нас негативний, тому нам потрібно поповнювати ці резерви. Якщо ми не будемо співпрацювати з МВФ, потрібно шукати інші джерела, а це не так просто. Це може впливати на гривню, але це не єдиний фактор", – сказав міністр.
Останній меморандум про співпрацю Україна і МВФ підписали в березні 2015 року, протягом чотирьох років Фонд має виділити Україні $17,5 млрд. У межах цієї програми український уряд одержав уже чотири транші на загальну суму $8,7 млрд.
У травні 2017 року у МВФ повідомили, що для завершення перегляду програми очікують від влади забезпечення парламентської підтримки земельної, пенсійної реформ, антикорупційних законопроектів та інтенсифікації приватизаційних процесів.
26 жовтня в Нацбанку України зазначили, що очікують надходження коштів не раніше ніж у першому кварталі 2018 року.
18 грудня у МВФ заявили, що українські органи влади мають відкоригувати ціни на природний газ на внутрішньому ринку до рівня цін на імпорт.
Як повідомляв НБУ, станом на ранок 18 січня курс гривні до долара знизився на 12 копійок – із 28,65 до 28,77 грн/$, а гривня до євро зміцнилася на шість копійок – з 35,04 до 34,98 грн/€.