Дефіцит палива в Україні підвищив попит на електромобілі – "Укравтопром"

У травні в Україні з'явилося понад тисячу нових електромобілів
Фото: depositphotos.com
Дефіцит пального в Україні підвищив попит на електромобілі. Про це повідомила 7 червня профільна асоціація "Укравтопрому".

За даними асоціації, у травні український автопарк поповнився 1016 повністю електричними автомобілями (BEV). Це найвищий показник від початку року, він на 63% більший, ніж рік тому.

Найбільше зареєстрованих у травні електромобілів – це легкові авто (984, зокрема 287 нових), комерційних – одиниці. Проти минулого року кількість реєстрацій легкових BEV у травні зросла майже на 67%.

Загалом за п'ять місяців від початку року першу реєстрацію в Україні пройшло 3090 електромобілів, що на 2,5% більше, ніж за аналогічний період 2021 року. Частка вживаної техніки в кількості становить 80%.

Найпопулярнішим електрокаром на ринку України залишається Nissan Leaf. Із січня до травня українську реєстрацію отримало 567 автомобілів цієї моделі.

Другий результат – у Tesla Model 3 (263), далі йдуть Volkswagen e-Golf (156), Volkswagen ID.4 (138) та Dong Feng M-NV (132).

Лідером на ринку комерційних електромобілів є Renault Kangoo ZE – 77 реєстрацій.

2021 року в Україну завезли 10 тис. електрокарів – на 37% більше, ніж 2020-го.

Станом на 1 травня 2022 року в Україні було зареєстровано 35 762 електромобілі, повідомила радниця заступника міністра інфраструктури з питань розвитку електротранспорту Марина Китіна.

Контекст:

Дефіцит палива виник в Україні наприкінці квітня. Його причини – знищення Росією приблизно 15 українських нафтобаз і Кременчуцького НПЗ, переорієнтація ринку на постачання палива з Європи за повної відсутності такого постачання з РФ та Білорусі, а також блокування Росією постачань морським шляхом, пояснював голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ, народний депутат від "Слуги народу" Андрій Герус.

29 квітня перша віцепрем'єр-міністерка міністерка економіки України Юлія Свириденко заявляла, що проблему буде вирішено протягом тижня.

11 травня в Офісі президента заявляли, що обсяги імпорту нафтопродуктів в Україну фактично відповідають темпам щоденного споживання бензину та дизеля на заправках, відповідно, ситуація тільки покращуватиметься.

Кабмін на засіданні 17 травня вирішив припинити державне регулювання цін на пальне в Україні, повідомила Свириденко.