Дерипаска заявив, що "із жахом" спостерігає за тим, що відбувається в Росії, і що грошей не буде вже 2024 року
Російський мільярдер Олег Дерипаска заявив на економічному форумі в російському Красноярську, що країна "марно" витрачає ресурси держбюджету. Про це 2 березня повідомляє "Тайга.инфо".
"Я з жахом спостерігаю ті ресурси, які за минулий рік витрачено, очевидно, марно. Раніше я думав, що це мільярди, а зараз, я дивлюся, рахунок іде вже на трильйони. Тільки ринкова основа економіки, лише питання, які регулюються конкурентним середовищем. [...] Грошей не буде вже наступного року", – цитує його видання.
За словами бізнесмена, Росії знадобляться іноземні інвестори.
"Іноземний інвестор дивитиметься на те, як російський інвестор заробляє, які у нього умови. Якщо ми не створимо ці умови і не зможемо забезпечити привабливості наших ринків, ми так і мріятимемо й у 2033 році говоритимемо ті самі слова. [...] У країні з грошима вже серйозні проблеми, тому почали трясти бізнес як липку", – сказав Дерипаска.
Він також вважає, що "дуже важливі верховенство права й передбачуваність", пише "Інтерфакс". Дерипаска згадав "саджання всіх поспіль невідомо за що" і висловив думку, що за економічні провини потрібно вводити компенсацію.
Контекст:
Дерипаска – російський мільярдер. Він займає 50-те місце у списку найбагатших росіян, складеному Forbes. Статки Дерипаски видання оцінює у $1,7 млрд.
Бізнесмен з 2018 року перебуває під санкціями США, з 2021-го – під санкціями України, з 2022 року – під санкціями Євросоюзу, Великобританії, Канади, Швейцарії, Австралії і Нової Зеландії.
У перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну Дерипаска закликав до переговорів між країнами. "Мир дуже важливий!" – заявив він.
16 лютого 2023 року стало відомо, що Вищий антикорупційний суд України ухвалив рішення націоналізувати низку підприємств Дерипаски в Україні, зокрема Глухівський кар'єр кварцитів і Миколаївський глиноземний завод. Загальна вартість переданого Україні майна становить понад 10 млрд грн.
За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, з кінця лютого 2022 року, коли розпочалося повномасштабне вторгнення російських військ в Україну, щодо РФ ввели понад 11,5 тис. обмежень. Загалом з 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 14 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію і Північну Корею.
Журналісти Forbes підрахували, що з початку вторгнення в Україну РФ витратила на війну майже $115 млрд. Найбільше країна-агресор витратила на зарплати військовим і компенсації сім'ям загиблих і поранених солдатів – майже $54 млрд.