Держбанки України скоротили портфель непрацюючих кредитів на 6,1 млрд грн – Мінфін

Станом на 1 липня в судах було понад 57 тис. позовів щодо непрацюючих кредитів на 38 млрд грн
Фото: National Bank Of Ukraine Національний банк України / Flickr

У першому півріччі 2020-го банки державного сектору провели реструктуризацію непрацюючих кредитів на суму 14 млрд грн. Про це повідомили в Міністерстві фінансів України.

Державні банки України в першому півріччі 2020 року скоротили обсяг непрацюючих кредитів на 6,1 млрдо грн до 391 млрд грн, їхня частка у кредитному портфелі сектору знизилася до 63,1%. Про це 28 серпня повідомила пресслужба Міністерства фінансів України.

У галузевому розрізі найбільший обсяг непрацюючих кредитів банків держсектору сконцентровано в оптовій і роздрібній торгівлі, виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, харчових продуктів та металургійному виробництві, зазначено в повідомленні.

За інформацією Мінфіну, банки провели реструктуризацій непрацюючих кредитів на 14 млрд грн, скорочений обсяг протермінованої заборгованості на 2,6 млрд грн, списано 26 млрд грн непрацюючих кредитів завдяки резервам.

Для зниження частки проблемних кредитів держбанки вели активну претензійно-позовну роботу зі стягнення заборгованості.

"Станом на 1 липня в судах знаходилося понад 57 тис. позовів банків на сукупну суму 38 млрд грн. У першому півріччі було подано 29 тис. нових позовів до суду на суму приблизно 10 млрд грн. Стосовно 54 тис. справ було ухвалено рішення про стягнення на користь державних банків 8 млрд грн. Було відкрито 164 тис. виконавчих проваджень на загальну суму 72 млрд грн", – повідомили в міністерстві.

Через кризу, спричинену епідемією коронавірусної інфекції, до 10% незабезпечених споживчих кредитів можуть стати неробочими. Про це йдеться у звіті Національного банку України про фінансову стабільність, опублікованому 24 червня.

Пандемія коронавірусу і карантин призвели до скорочення кредитного портфеля і зниження прибутковості українських банків, про це повідомили в Нацбанку 5 серпня.