Для відновлення економіки Україні потрібні пенсійна, земельна, антикорупційна та медична реформи – представник Світового банку
Для прискорення темпів зростання української економіки потрібно впроваджувати реформи, вважає директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.
Для прискорення економічного відновлення Україні слід насамперед провести пенсійну, земельну, медичну та антикорупційну реформи. Про це заявила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в інтерв'ю ZN.UA.
За її словами, на 2017 рік Світовий банк прогнозує зростання економіки України на 2%. Кахконен зазначила, що для прискорення темпів зростання української економіки потрібно впроваджувати реформи.
Представник Світового банку заявила, що Україні потрібні чотири ключові реформи.
"Найперша — це пенсійна реформа. З фіскальної точки зору, вона вкрай важлива — 11% ВВП держави витрачаються через Пенсійний фонд, при цьому лише половина з цих коштів покривається пенсійними внесками населення, решта фінансується бюджетом. Це величезний дисбаланс", – сказала вона.
"Другою за важливістю, на наше переконання, є земельна реформа. Вона потребує значних трансформацій, але й сама може стати суттєвим поштовхом для зрушень у разі успішної реалізації. Скасування мораторію, підготовка та відкриття земельного ринку зможуть стати поштовхом до залучення інвестицій у державу", – заявила Кахконен.
Третьою найважливішою реформою Кахконен назвала реформу охорони здоров'я.
"Система фінансування галузі є вкрай неефективною: Україна витрачає на медицину понад 4% ВВП — відчутно більше, ніж будь-яка країна зі схожим рівнем доходів, а якість медичних послуг залишається незадовільною. І це питання не лише неефективного використання бюджетних коштів, але й опосередкованих економічних втрат — збільшення очікуваної тривалості життя на рік підвищує рівень ВВП на душу населення приблизно на 4%", – сказала представник Світового банку.
Ще однією важливою реформою Кахконен уважає антикорупційну реформу.
11 січня Світовий банк заявляв про прогноз зростання ВВП в Україні у 2017 році на 2%. У держбюджеті на 2017 рік закладене зростання валового внутрішнього продукту на 3%.
21 березня, взявши до уваги ефекти від блокади окупованих територій Донбасу і сприятливої зовнішньої кон'юнктури, Національний банк України прогнозував, що у 2017 році показник економічного зростання знизиться до 1,9%, порівнюючи з озвученими раніше 2,8%.