До суду передали справу про хабарництво і відмивання коштів, підозрюють ексдепутата Ради. ЗМІ пишуть, що це Мартиненко
"14 лютого 2023 року прокурор САП скерував до суду обвинувальний акт щодо народного депутата України ІІІ–VIII скликань – колишнього голови комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки", – ідеться в повідомленні.
В антикорупційній прокуратурі зазначили, що екснардепа підозрюють в отриманні неправомірної вигоди й відмиванні коштів.
"Детективи НАБУ (Національного антикорупційного бюро України. – "ГОРДОН") викрили факт отримання колишнім нардепом у липні 2014 року €311,6 тис. неправомірної вигоди від керівництва чеської компанії Škoda JS (входить до холдингу "Об'єднані машинобудівні заводи", який належить російському "Газпромбанку") за просування інтересів", – пояснили у САП.
За її даними, після отримання коштів екснардеп "з використанням наданої йому влади та службового становища вчинив низку дій в інтересах чеської компанії, які були спрямовані на оплату заборгованості українськими контрагентами за контрактами, укладеними з чеською компанією".
САП не назвала прізвища підозрюваного, але матеріали розслідування свідчать, що йдеться про екснардепа від "Народного фронту" Миколу Мартиненка.
Народним депутатом Мартиненко був із 1998-го до 2016 року.
Контекст:
За інформацією детективів НАБУ, Мартиненко організував корупційну схему із заволодіння грошима держпідприємства "Національна атомна енергогенерувальна компанія "Енергоатом".
Протягом 2008–2012 років "Енергоатом" провів кілька тендерів із закупівлі обладнання, але їхні умови, як вважають детективи, прописали у такий спосіб, щоб їм відповідав лише один учасник торгів – чеська компанія Škoda JS. Обладнання "Енергоатому" постачали за завищеними на 15–20% цінами, "торгову націнку" під виглядом оплати консультаційних послуг Škoda JS переказала на рахунки панамської компанії Bradcrest. НАБУ вважає, що внаслідок цієї схеми Українській державі завдали збитків у розмірі €6,4 млн.
Мартиненка підозрювали також у заволодінні коштами державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" у розмірі $17,28 млн. САП передала до суду обвинувальний акт за цією підозрою у травні 2018 року. Як заявляли в НАБУ наприкінці липня 2022 року, розгляд справи не завершили через затягування захисту.
4 серпня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід для Мартиненка – його відпустили під заставу у розмірі 2 тис. прожиткових мінімумів, що становило 4,96 млн грн. У вересні заставу збільшили до 24 млн грн.