Добродомов заявив, що Гетманцев дає пільги гральній сфері, коли інші підприємці втрачають свій бізнес
"Раптом з'являється законопроєкт фінансового комітету, де голова Данило Гетманцев, який дає величезні пільги на оподаткування грального бізнесу. Відчуваєте різницю між бізнесменами, які втрачають свій бізнес, і гральним бізнесом, якому пільги ввели? Податок на прибуток взагалі зменшили з 30 до 10%, утричі зменшили вартість ліцензії. Військовий збір узагалі забрали, лише з виграшу більше ніж 50 тис.", – розповів Добродомов.
Від легалізації грального бізнесу влада розраховує отримати додаткові надходження в бюджет, нагадав він, але водночас надає йому пільги.
"З одного боку, давайте ми підвищимо податки, а з іншого – давайте ми податки зменшимо і зробимо пільги для грального бізнесу. Найнеобхідніший бізнес у нашій країні на сьогодні! Причому пропонується зробити від трьох до п'яти років. Це означає, що цих обіцяних від легалізації грального бізнесу грошей у бюджеті не буде. Але останнє у нас витягнуть. Потім підуть підвищення акцизів, тютюн, пальне, алкоголь", – спрогнозував політик.
Екснардеп вважає, що така політика призведе до підвищення цін і в підсумку за все заплатять звичайні громадяни.
Контекст:
На розгляді парламенту перебуває законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор і лотерей №2713-д.
Про існування планів підвищити ПДВ до 22–24% писало 26 квітня "РБК-Україна". Про те, що в Раді обговорювали ідею про підвищення ставки ПДВ до 22–24%, повідомив також віцепрезидент Міжнародної торгової палати України (ІСС Ukraine) Сергій Сиволап.
В умовах кризи влада має спрощувати податкову систему і зменшувати податки, що сприятиме виведенню бізнесу з тіні і дозволить збільшити надходження до бюджету, однак українська влада діє навпаки, заявив економіст Антон Швець.
Якщо в Україні підвищать податок на додану вартість, це призведе до уповільнення економіки, вважає інвестиційний аналітик, керівний партнер HUG'S Ерік Найман.
Влада України має допомогти підприємцям пережити кризу, спричинену пандемією коронавірусу, зокрема завдяки програмам підтримки і податковим пільгам, а не збільшувати податки, переконаний народний депутат із фракції "Голос" Ярослав Железняк.