ДТЕК Ахметова купив сім кораблів вугілля для проходження опалювального сезону

Імпортне вугілля допоможе станціям ДТЕК та державної "Центренерго" підтримати роботу української енергосистеми, зазначили у компанії
Фото: depositphotos.com

Компанія ДТЕК Ріната Ахметова зафрахтувала сім кораблів із вугіллям для забезпечення українських ТЕС паливом в осінньо-зимовий період. Про це йдеться у повідомленні компанії у Facebook.

"ДТЕК піклується про тепло та світло в будинках українців. Президент України Володимир Зеленський відзначив зусилля компанії щодо підготовки до опалювального сезону та забезпечення вугіллям у складних умовах", – повідомили у ДТЕК.

У компанії Ріната Ахметова додали, що імпортне вугілля допоможе станціям ДТЕК та державної "Центренерго" підтримати роботу української енергосистеми.

Також у ДТЕК нагадали, що президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна чекає на сім кораблів із вугіллям і завдяки цьому забезпечить свої ТЕС вугіллям майбутньої зими.

"Окрім нашого українського вугілля, буде сім кораблів класу Panamax, які вже в дорозі і прибудуть в українські порти найближчим часом. Вугілля, яке ми поставляємо морем, повністю забезпечує потребу енергетичного сектору у вугіллі до кінця року", – повідомив Зеленський.

Контекст:

Запаси вугілля на складах теплових електростанцій енергогенерувальних компаній (ДК ТЕС) України станом на 15 листопада впали нижче за 400 тис. тонн.

Заступник міністра енергетики України Максим Немчинов 15 жовтня попереджав, що для проходження опалювального сезону Україна має додатково постачати вугілляЗа його словами, Україна має контракти на імпорт вугілля на $4 млн, на контракти ще на $2 млн очікують до кінця опалювального сезону.

29 жовтня стало відомо, що Російська Федерація з 1 листопада зупиняє постачання енергетичного вугілля в Україну.

Компанія ДТЕК підписала контракт на постачання у листопаді додатково 60 тис. тонн вугілля зі Сполучених Штатів АмерикиДТЕК повідомляв про договори на постачання приблизно 0,5 млн тонн вугілля, зокрема з Польщі (320 тис. тонн) та США (150 тис. тонн). Станом на 21 жовтня компанія отримала 278 тис. тонн імпортного вугілля.

30 жовтня у Міненерго повідомили, що у листопаді цього року Україна імпортуватиме вугілля з Польщі, Казахстану та ПАР, українські компанії вже підписали необхідні контракти.

Міністр енергетики України Герман Галущенко 5 листопада запевнив, що Україна зможе спокійно пройти опалювальний періоднезважаючи на те, що РФ зупиняє постачання енергетичного вугілля в Україну та створює штучні перешкоди для імпорту Україною вугілля з Казахстану.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив 11 листопада, що осінньо-зимовий період в Україні мине стабільно та енергоресурсів на опалювальний сезон вистачить.