ДТЕК створив власну систему прогнозування виробництва електроенергії вітроелектростанціями

Команда ДТЕК працює над вдосконаленням системи за допомогою технологій штучного інтелекту
Фото: renewables.dtek.com

Компанія ДТЕК впровадила власну систему прогнозування виробництва електроенергії вітровими електростанціями (ВЕС), яка продемонструвала кращі результати, ніж іноземні аналоги, про це йдеться в повідомленні пресслужби. 

"Команда спеціалістів ДТЕК ВДЕ власноруч розробила і впроваджує в експлуатацію алгоритм прогнозування виробництва електроенергії, який у періоді трьох місяців показав кращий результат прогнозування для вітрових електростанцій, ніж наданий міжнародними компаніями", – ідеться в ньому.

У компанії розповіли, що ще до початку повномасштабного вторгнення ДТЕК розпочав розробляти власний алгоритм прогнозування, оцінивши світові бенчмарки. "Навіть за таких складних умов треба знаходити кращі рішення щодо прогнозування. Адже від точності прогнозу залежить навантаження на енергосистему і її балансування", – заявив менеджер з технічного нагляду та введення об'єктів в експлуатацію ДТЕК ВДЕ Костянтин Стьопін.

Команда ДТЕК працює над вдосконаленням системи за допомогою технологій штучного інтелекту, що дасть змогу програмі самонавчатися й підвищувати точність прогнозів, розповіли в компанії.

"Наша інноваційна команда вже не вперше підтверджує свою результативність, як це було з Нікопольською й Покровською СЕС, де вдалося оптимізувати роботу станцій і підвищити відпуск електроенергії", – додав заступник генерального директора ДТЕК ВДЕ Олег Соловей.

Результати верифікації даних за 2024 рік продемонстрували, що власна система ДТЕК є в середньому на 2% точнішою, ніж показники світових лідерів у сфері прогнозування, з якими співпрацює компанія, стверджують у пресслужбі. Власна розробка ДТЕК покращила точність прогнозів, зменшивши обсяги небалансів на 2,5 ГВт від середнього прогнозу за три місяці, зазначили в компанії.

Контекст:

На кліматичному саміті СОР28 компанії ДТЕК і Vestas підписали меморандум про взаєморозуміння щодо завершення будівництва найбільшої у Східній Європі вітрової електростанції – проєкту, який підтримують Європейська комісія й уряди України й Данії. Загальний обсяг інвестицій у проєкт перевищить €650 млн.