Економіст: Коли почалася коронакриза, саме великий бізнес підставив плече державним інститутам
В Україні зростають надходження податків від металургійної галузі, найбільшим представником якої в Україні є група "Метінвест", і це для економіки позитивний сигнал, заявив у коментарі УНІАН директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін.
"У цілому це позитивний сигнал, що показує, що не все так погано в українській економіці. Коли ми говоримо про роль великого бізнесу в економічній системі, то для України ефективність його роботи є важливим системоутворюючим фактором. Це великі роботодавці, від ефективності яких залежать сотні тисяч українських сімей, їхні доходи, – зазначив експерт. – Це непогано, що в нас є великий бізнес і він показує такі результати. Наскільки це корисно для економіки? Це завжди корисно і добре для економіки. Можна згадати, що, коли почалася коронакриза, саме великий бізнес підставив плече державним інститутам, які виявилися нездатними протистояти викликам".
Він підкреслив, що досвід Південної Кореї продемонстрував: взаємна підтримка держави і бізнесу може приводити до суттєвих позитивних результатів.
"Багато в нас вибудовують політику, що "давайте проводити розукрупнення бізнесу". Насправді це неправильно. Мені подобається приклад Кореї, де великі конгломерати, отримавши підтримку держави на прозору, ефективну роботу, стали глобальними компаніями і створили сотні тисяч робочих місць у себе на батьківщині", – заявив Амелін.
Контекст:
Гірничо-металургійна група "Метінвест" у січні – червні цього року збільшить сплату податку на прибуток до 10,2 млрд грн, що в 7,4 раза вище порівняно з першим півріччям 2020 року.
На початку поширення коронавірусу "Метінвест" відмовився від податкових канікул, наданих бізнесу. За пільговий період підприємства групи перерахували до місцевих бюджетів податок на землю і нерухомість на суму понад 50 млн грн.
Криворізькі підприємства "Метінвесту" – Інгулецький, Центральний і Північний гірничо-збагачувальні комбінати – у другій половині минулого року перераховували до місцевих бюджетів прибутковий податок і плату за землю в подвійному розмірі і поповнили місцеві бюджети на 113 млн грн, зокрема криворізький – на 78 млн грн.