Екскерівників великого українського банку підозрюють у виведенні активів російського олігарха за кордон
Кінцевим бенефіціаром банку є російський олігарх. За даними слідства, група осіб, які контролюють діяльність кіпрських компаній і приватного банку в Україні, наперед розробила план виведення активів банку під виглядом виплати роялті за використання торгових знаків.
Ці знаки раніше належали материнському банку в Росії, а у 2021 році їх переоформили на кіпрського нерезидента, щоб з'явилася можливість застосувати умови пільгового оподаткування і уникнути подвійного оподаткування.
Поки торгові знаки належали приватному банку РФ, ставка роялті становила $13,4 тис. За три роки їх використання українським банком власнику роялті – російському банку – сплачено 1,4 млн гривень.
Після переоформлення прав на ці ж торгові знаки на кіпрського нерезидента сума винагороди материнському банку РФ становила 68,9 млн грн, а розмір ставки роялті збільшився більш ніж у 1200 разів – до 16,4 млн доларів США. Менш як за рік використання цих знаків приватним банком в Україні на адресу кіпрського нерезидента сплачено понад 248 млн грн.
Задіяні банки та компанія-нерезидент пов'язані між собою єдиними бенефіціарними власниками, яким підконтрольні їхні посадові особи.
Правоохоронці наклали арешт на рахунки п'яти кіпрських компаній, на яких враховано кошти на загальну суму 469,4 млн грн, цінні папери на загальну суму 12,2 млрд грн, корпоративні права на суму понад 53,4 млн грн.
Наголошують, що банк входить до п'ятірки найбільших в Україні за розміром власного капіталу.
Контекст:
Станом на початок липня 2020 року українські суди в рамках різних кримінальних проваджень заарештували російські і білоруські активи на суму щонайменше 33 млрд грн. Про це повідомляла тодішня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.