Експерт про обшук у Smart Energy: Тут явно проглядаються інтереси акціонера "Укрнафти"
У випадку з обшуками НАБУ в компанії Smart Energy не йдеться про правовий або господарський спір, оскільки законність отримання компанією ліцензії на видобування вуглеводнів розглядали суди всіх інстанцій, і Верховний Суд давно поставив крапку в цьому питанні, заявив голова ради директорів Асоціації захисту активів Олександр Сітухо.
Обшуки в офісах компанії Smart Energy, які 30 липня провело Національне антикорупційне бюро України, пов'язані із впливом бізнесмена Ігоря Коломойського, заявив у коментарі "Апострофу" голова ради директорів Асоціації захисту активів Олександр Сітухо.
Слідчі дії детективи НАБУ проводили для вилучення документів, які стосувалися придбання в березні 2020 року компанії "Аркона Газ-Енергія" британською компанією Regal Petroleum (зараз Enwell Energy, входить до групи Smart Energy), зазначає видання. За даними журналістів, НАБУ вивчає обставини отримання компанією ліцензії на видобування вуглеводнів.
"У випадку з "Арконою" мова не йде про правовий або господарський спір. Законність отримання ліцензії компанією розглядали суди всіх інстанцій, і Верховний Суд давно поставив крапку в даному питанні. Ліцензію отримано без будь-яких порушень. Тут явно проглядаються інтереси акціонера "Укрнафти" Ігоря Коломойського, – сказав він. – Навіть продавили рішення в першій інстанції на свою користь. Хоча мені не зрозуміла позиція суду, яка йде врозріз із раніше винесеним рішенням Верховного Суду. Тут точно немає правової перспективи. Усе це робиться для тиску на своїх політичних опонентів. Коломойський чомусь упевнений, що вигодонабувачем від продажу компанії є команда [п'ятого президента України Петра] Порошенка. А які в них стосунки – знає вся країна. Саме люди Ігоря Валерійовича зараз драйвери всіх процесів, які відбуваються навколо "Аркони". Вони маніпулюють і правоохоронцями та судами. Покупці просто потрапили між "молотом і ковадлом". І до обшуків дійшло. Хоча не зрозуміло, який зв'язок між обставинами отримання "Арконою" ліцензії кілька років тому й угодою щодо купівлі компанії в березні цього року".
"Апостроф" пише, що процедуру придбання 100% активів завершили 24 березня 2020 року, "Аркона Газ-Енергія" володіє спеціальним дозволом, який передбачає геологічне вивчення, зокрема дослідно-промислове розроблення з наступним видобуванням вуглеводнів на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі в Полтавський області. Цей дозвіл видали у травні 2017 року строком на 20 років, він дає право на розроблення ділянки площею 97 км&³2;.